Liga brazylijska - 7. kolejka Serie A: Botafogo - Vasco da Gama 1-0 (0-0)

2 czerwca na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro odbył się mecz 7. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Botafogo i Vasco da Gama. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Botafogo 1-0. Pojedynek obejrzało 19 503 widzów.

7. kolejka Brazylia - Serie A
2019-06-02 16:00 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Widzów: 19503 | Arbiter: Vinicius Gonçalves Dias Araujo
Botafogo Rio de Janeiro
CR Vasco da Gama
1
0
Diego Souza 58'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 56 starć zespół Vasco da Gama wygrał 20 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 16 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Vasco da Gama i jedną drużynie przeciwnej.

W 57. minucie kartkę dostał Lucas Mineiro z zespołu Vasco da Gama. W tej samej minucie Luiz Fernando zastąpił Rodriga Pimpão.

W 58. minucie w drużynie Vasco da Gama doszło do zmiany. Talles Magno wszedł za Tiaga Reisa.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu zdobył Diego Souza dla jedenastki Botafogo. Asystę przy golu zaliczył Rodrigo Pimpão.

Chwilę później trener Vasco da Gama postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Lucasa Mineira. Na boisko wszedł Yan Sasse, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 68. minucie Bochecha został zmieniony przez Alana Santos, a za Cícerę wszedł na boisko Jean, co miało wzmocnić zespół Botafogo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fellipe Bastosa na Andreya. W doliczonej pierwszej minucie starcia kartką został ukarany Roberto Fernandez, piłkarz Botafogo.

Rossi
90′ Roberto Junior Fernandez
Marcos Antônio Candido Ferreira Júnior
68′ Gustavo Costa da Silva Machado
Lucas da Silva Izidoro57′ 63′
João Paulo Mior
Fellipe Ramos Ignez Bastos35′ 69′
85′ Cicero Santos
Glaybson Yago Souza Lisboa
 58′ Diego de Souza Andrade
Marrony da Silva Liberato Silveira
57′ Luiz Fernando Moraes dos Santos
Tiago Rodrigues dos Reis58′
44′ Erik Nasciment de Lima
Wanderson Ferreira de Oliveira
85′ Jean Carlos de Souza Irmer
Yan Medeiros Sasse63′
68′ Alan Santos da Silva
Andrey Ramos do Nascimento69′
57′ Rodrigo Pimpão Vianna
Bruno Cesar Zanaki
Igor Cássio Vieira dos Santos
Talles Magno Bacelar Martins58′

Caio Monteiro Costa

Jedenastka Vasco da Gama miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Vasco da Gama, a w drugiej jedną. Piłkarze Botafogo obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.