Liga brazylijska - 7. kolejka Serie A: Botafogo - Coritiba FBC 0-0

W pojedynku 7. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 3 września, drużyna Botafogo zremisowała z Coritiba FBC 0-0. Spotkanie odbyło się na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro.

7. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-03 01:30 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Arbiter: Felipe Fernandes de Lima
Botafogo Rio de Janeiro
Coritiba Foot Ball Club
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 starć zespół Botafogo wygrał 15 razy i zanotował siedem porażek oraz pięć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 20. minucie Neilton został zastąpiony przez Yana Sassego.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Rafaelowi Forsterowi z jedenastki gospodarzy. Była to 45. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Coritiba FBC doszło do zmiany. Hugo Moura wszedł za Matheusa Galdezaniego. Trener Coritiba FBC postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Yana Sassego i na pole gry wprowadził napastnika Igora Jesusa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 67. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Botafogo: Rafael Forster, Luis Henrique, Salomon Kalou, na ich miejsce weszli: Luiz Otavio, Matheus Babi, Davi Araújo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sassy, Robsona Fernandesa zajęli: Giovanni Augusto, Wellissol. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Wellissolowi z Coritiba FBC. Była to 89. minuta starcia.

William Matheus da Silva
45′ 67′ Rafael Forster
Matheus Bueno Batista
87′ Salomon Kalou
Matheus de Sales Cabral
Pedro Raul Garay da Silva
Matheus Galdezani65′
Bruno dos Santos Nazário
Robson dos Santos Fernandes83′
74′ Luis Henrique Tomaz de Lima
Luiz Henrique Augustin Schlocobier
67′ Luiz Otavio Alves Marcolino
Henrique Vermudt
74′ Matheus Barcelos da Silva
Igor Jesus Maciel da Cruz65′
87′ Davi Machado dos Santos Araújo
Wellissol Santos de Oliveira83′ 89′
Matheus Nascimento de Paula

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Coritiba FBC wymieniła pięciu zawodników.