Liga brazylijska - 7. kolejka Serie A: Atletico Paranaense - Fluminense 3-0 (2-0)

W starciu 7. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 2 czerwca, drużyna Atletico Paranaense wygrała z Fluminense 3-0 (2-0). Mecz na Estádio Joaquim Américo Guimarães w Kurytybie obejrzało 11 709 widzów.

7. kolejka Brazylia - Serie A
2019-06-02 21:00 | Stadion: Arena da Baixada | Widzów: 11709 | Arbiter: Wagner Reway
Marcelo Cirino 84'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań drużyna Fluminense wygrała 17 razy i zanotowała 14 porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry arbiter pokazał żółtą kartkę Airtonowi z Fluminense.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico Paranaense w 21. minucie spotkania, gdy Lucho González zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Rony.

W 32. minucie Matheus Ferraz został zmieniony przez Yuriego. W 35. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Airton, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 17. minucie.

Zespół Fluminense ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy pokonał bramkarza Rony. Bramka padła po podaniu Márcia Azevedy.

W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nikão z Atletico Paranaense, a w 41. minucie Nina z drużyny przeciwnej.

Między 46. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Atletico Paranaense: Lucho González, Nikão, Wellington, na ich miejsce weszli: Tomás Andrade, Marcelo Cirino, Léo Cittadini. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leo Meli, Yonego Gonzáleza zajęli: Guilherme, Brenner. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Guilherme z zespołu gości. Była to 64. minuta pojedynku.

Dopiero w drugiej połowie Marcelo Cirino wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico Paranaense, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie starcia. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Tomás Andrade.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Caio Henrique Oliveira Silva
76′ Wellington Aparecido Martins
Airton Ribeiro17′ 35′
39′ 71′ Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
Allan Rodrigues de Souza
 21′ 62′ Luis Oscar Gonzalez
Daniel Sampaio Simões
Bruno Guimarães Rodriguez Moura
Yony Alexander González Copete78′
Marco Gastón Ruben
João Pedro Junqueira de Jesus
 38′ Ronielson da Silva Barbosa
Caio Vinícius da Conceição
62′ Tomás Gustavo Andrade
Milhomen Gusmao Guilherme46′ 64′
76′ Leonardo Cittadini
Yuri Oliveira Lima32′
Erick Luis Conrado Carvalho
Ewandro Felipe de Lima Costa
Thonny Anderson da Silva Carvalho
Kelvin Mateus de Oliveira
71′  84′ Marcelo Cirino da Silva
Pablo Dyego
Bruno dos Santos Nazário
Brenner Souza da Silva78′
Vitor Hugo Naum dos Santos

Braian Ezequiel Romero

Sędzia wręczył trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Atletico Paranaense pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.