Liga brazylijska - 7. kolejka Serie A: Atletico Paranaense - Atletico Bragantino 1-1 (1-1)

W pojedynku 7. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 3 września, zespół Atletico Paranaense zremisował z Atletico Bragantino 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na Arena da Baixada w Kurytybie.

7. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-03 01:30 | Stadion: Arena da Baixada | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
CA Paranaense Kurytyba
Red Bull Bragantino
1
1
Geuvânio 17'
Claudinho 29'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Atletico Paranaense nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Geuvânio. Przy zdobyciu bramki asystował Erick.

Jedenastka Atletico Paranaense niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 12 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Claudinho. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Matheus Jesus.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 55. minucie sędzia ukarał kartką Wellingtona, zawodnika Atletico Paranaense. W 56. minucie za Pedrinha wszedł Fabinho.

W 61. minucie Leandrinho został zmieniony przez Brunona Tubarão, a za Jana Hurtadę wszedł na boisko Ytalo, co miało wzmocnić zespół Atletico Bragantino. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Geuvânio na Christiana. Trener Atletico Paranaense postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Ericka i na pole gry wprowadził napastnika Carlosa Eduarda, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 79. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Atletico Bragantino: Ricardo, Artur, Matheus Jesus, na ich miejsce weszli: Uillian Correia, Morato, Lucas Evangelista. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Wellingtona, Guilherme Bissolego zajęli: Richard, Walter.

Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Leonardo Javier Realpe Montaño
90′ Khellven Douglas Silva Oliveira
Leonardo Rech Ortiz
55′ 81′ Wellington Aparecido Martins
Ricardo Ryller Ribeiro Lino Silva79′
Leonardo Cittadini
Matheus Sousa de Jesus88′
68′ Erick Luis Conrado Carvalho
Artur Victor Guimarães88′
81′ Guilherme Bissoli Campos
Jan Carlos Hurtado Anchico61′
56′ Pedro Gabriel Pereira Lopes
Leandro Henrique do Nascimento61′
 17′ 67′ Geuvânio Santos Silva
Fabrício Bruno Soares de Faria
67′ Christian Roberto Alves Cardoso
Uillian Correia Granemann79′
Fernando Canesin Matos
Luis Phelipe de Souza Figueiredo
81′ Richard Cândido Coelho
Lucas Evangelista Santana de Oliveira88′
56′ Fabio Augusto Luciano da Silva
Raul Lo Gonçalves
Leonardo da Silva Gomes
Bruno Nunes de Barros61′ 90′
Luis Oscar Gonzalez
Andrew Erick Feitosa88′
68′ Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Ytalo José Oliveira dos Santos61′
81′ Henrique Da Silva Walter

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.