Liga brazylijska - 7. kolejka Serie A: Atlético Mineiro - Sao Paulo FC 3-0 (2-0)

W pojedynku 7. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 4 września, jedenastka Atlético Mineiro wygrała z Sao Paulo FC 3-0 (2-0). Starcie odbyło się na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte.

7. kolejka Brazylia - Serie A
2020-09-04 01:00 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Arbiter: Jean Pierre Goncalves Lima
CA Mineiro Belo Horizonte
Sao Paulo Futebol Clube
3
0
A. Franco 35',45'
Jair 59'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 47 meczów drużyna Sao Paulo FC wygrała 18 razy i zanotowała 17 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę Atlético Mineiro w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Alan Franco. Asystę zanotował Jair.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Atlético Mineiro, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił ponownie w ostatniej minucie pierwszej połowy Alan Franco. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Hyoran.

Drugą połowę zespół Sao Paulo FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Gabriela wszedł Vitor Bueno. W 54. minucie Hernanes został zastąpiony przez Igora Gomesa.

W tej samej minucie w jedenastce Sao Paulo FC doszło do zmiany. Brenner wszedł za Paulinha Boię.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Mineiro w 59. minucie spotkania, gdy Jair zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zaliczył Júnior Alonso.

W 65. minucie w jedenastce Atlético Mineiro doszło do zmiany. Marquinhos wszedł za Kena. Niedługo później trener Sao Paulo FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Pabla. Na boisko wszedł Jonas Toró, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 10 minut przed zakończeniem meczu w zespole Atlético Mineiro doszło do zmiany. Marrony wszedł za Eduarda Sashę.

Chwilę później trener Atlético Mineiro postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Hyorana wszedł Guga, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Atlético Mineiro utrzymać prowadzenie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Diego Henrique Costa Barbosa
87′ Guilherme Arana Lopes
Igor Vinicius de Souza
Mariano Ferreira Filho
Leonardo Pinheiro da Conceição
Igor Rabello da Costa
Danilo das Neves Pinheiro
81′ Hyoran Kaue Dalmoro
Gabriel Davi Gomes Sara46′
 35′, 45′ Alan Steven Franco Palma
Anderson Hernanes54′
Allan Rodrigues de Souza
Igor Matheus Liziero Pereira
 59′ 81′ Jair Rodrigues Júnior
Luciano da Rocha Neves
80′ Eduardo Colcenti Antunes
Paulo Henrique Pereira da Silva54′
65′ Marcos da Silva França
Torres Belen Juanfran
81′ Cláudio Rodrigues Gomes
Rodrigo Nestor Bertalia
87′ Fábio Santos Romeu
Luan Vinicius da Silva Santos
65′ José Marcos Costa Martins
Vitor Frezarin Bueno46′
Leonardo de Souza Sena
Igor Silveira Gomes54′
81′ Jefferson David Savarino Quintero
Jonas Gabriel da Silva Nunes77′
80′ Marrony da Silva Liberato Silveira
Helio Junio Nunes de Castro
Sávio Moreira de Oliveira
Brenner Souza da Silva54′

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Sao Paulo FC w drugiej połowie dokonał czterech zmian.