Liga brazylijska - 6. kolejka Serie A: Sao Paulo FC - Corinthians 2-1 (1-1)

W starciu 6. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 30 sierpnia, zespół Sao Paulo FC zwyciężył z Corinthians 2-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo.

6. kolejka Brazylia - Serie A
2020-08-30 16:00 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Arbiter: Flavio Rodrigues De Souza
Ramiro 36'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 67 spotkań jedenastka Corinthians wygrała 27 razy i zanotowała 17 porażek oraz 23 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Hernanes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sao Paulo FC , zdobywając bramkę w 14. minucie starcia.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Luciano z jedenastki gospodarzy. Była to 19. minuta meczu.

Drużyna Sao Paulo FC niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 22 minuty, jedenastka gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Ramiro. Przy strzeleniu gola pomagał Víctor Cantillo.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Corinthians rozpoczął w zmienionym składzie, za Angela Araosa wszedł Luan. W 58. minucie Gabriel zastąpił Igora Gomesa.

Od 58 minuty boisko opuścili piłkarze Corinthians: Víctor Cantillo, Léo Natel, Ramiro, Jo, na ich miejsce weszli: Rómulo Otero, Gustavo Mosquito, Gabriel, Mauro Boselli. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Paulinha Boi, Hernanesa, Luciana zajęli: Brenner, Luan, Jonas Toró.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Sao Paulo FC przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej drugiej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Brenner. Asystę zanotował Jonas Toró.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację minutę później, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sao Paulo FC: Brennerowi i Tchê Tchê. Chwilę później trener Sao Paulo FC postanowił bronić wyniku. W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za napastnika Pabla wszedł Bruno Alves, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Conserva Lemos Fagner
90′ Danilo das Neves Pinheiro
Sidcley Ferreira Pereira
58′ Gabriel Davi Gomes Sara
Angelo Giovanni Araos Llanos46′
 14′ 74′ Anderson Hernanes
Víctor Danilo Cantillo Jiménez61′
Igor Matheus Liziero Pereira
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
19′ 74′ Luciano da Rocha Neves
Ramiro Moschen Benetti  36′ 79′
90′ Pablo Felipe Teixeira
. Jo90′
58′ Paulo Henrique Pereira da Silva
Leonardo Natel Vieira62′
Dênis De Oliveira Aguiar Júnior
Walter Leandro Capeloza Artune
Lucas Estella Perri
Bruno Méndez Cittadini
90′ Bruno Fabiano Alves
Ruan de Oliveira Ferreira
74′ Luan Vinicius da Silva Santos
Gabriel Girotto Franco79′
58′ Igor Silveira Gomes
Rómulo Otero Vásquez61′
Gonzalo Rodrigo Carneiro Méndez
João Vitor Xavier de Almeida
74′ Jonas Gabriel da Silva Nunes
Mauro Boselli90′
Helio Junio Nunes de Castro
Luan Guilherme de Jesús Vieira46′
58′  90′ 90′ Brenner Souza da Silva
Gustavo Henric da Silva62′

Arbiter nie ukarał zawodników Corinthians żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.