Liga brazylijska - 6. kolejka Serie A: Santos - Porto Alegre 0-0

26 maja na Estádio Urbano Caldeira odbyło się starcie 6. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Santosu i Porto Alegre. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 12 756 widzów.

6. kolejka Brazylia - Serie A
2019-05-26 21:00 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Widzów: 12756 | Arbiter: Rodolpho Toski Marques
Santos FC Sao Paulo
Internacional Porto Alegre
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków zespół Porto Alegre wygrał 14 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 12 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Od 26. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Porto Alegre i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę zespół Santosu rozpoczął w zmienionym składzie, za Carlosa Sáncheza wszedł Eduardo Sasha. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Santos: Diego Pituce w 54. i Yefersonowi Soteldowi w 57. minucie.

W 63. minucie Yeferson Soteldo został zastąpiony przez Christiana Cuevę. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Lucasowi Verissimo z Santosu. Chwilę później trener Porto Alegre postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Edenílsona. Na boisko wszedł Rithely, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trener Santosu postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Jeana Lucasa i na pole gry wprowadził napastnika Kaia Jorgego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Iaga z Porto Alegre, a w szóstej minucie doliczonego czasu pojedynku Gustava Henriquego z drużyny przeciwnej.

Víctor Leandro Cuesta
65′ Lucas Verissimo da Silva
Emerson Raymundo Santos45′
90′ Gustavo Henrique Vernes
Bruno Vieira do Nascimento26′
Jean Mota Oliveira de Sousa
Edenílson Andrade dos Santos70′
57′ 63′ Yeferson Julio Soteldo Martínez
Rodrigo Oliveira Lindoso
35′ 71′ Jean Lucas de Souza Oliveira
Gustavo Nonato Santana
54′ Diego Cristiano Evaristo
Nicolás Federico López Alonso34′ 73′
46′ Carlos Sánchez
Andrés Nicolás D'Alessandro
63′ Christian Alberto Cueva Bravo
Martín Nicolás Sarrafiore
Jobson Souza Santos
Wellington Alves da Silva
46′ Eduardo Colcenti Antunes
William de Oliveira Pottker73′
Jonathan Copete Valencia
Neilton Meira Mestzk
71′ Kaio Jorge Pinto Ramos
Rafael Augusto Sóbis do Nascimento77′ 43′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy gospodarzy. Wręczył im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Porto Alegre otrzymali cztery żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.