Liga brazylijska - 6. kolejka Serie A: Santos - Flamengo Río de Janeiro 0-1 (0-1)

W starciu 6. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 30 sierpnia, drużyna Santosu przegrała z Flamengo Río de Janeiro 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estádio Urbano Caldeira.

6. kolejka Brazylia - Serie A
2020-08-30 21:00 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Arbiter: Wilton Pereira Sampaio
Santos FC Sao Paulo
Flamengo Río de Janeiro
0
1
Gabriel Barbosa 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 46 spotkań jedenastka Flamengo Río de Janeiro wygrała 16 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 14 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Od 33. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Santosu oraz dwie drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Gabriel Barbosa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flamengo Río de Janeiro, strzelając gola w piątej minucie doliczonego czasu spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Michael.

Trzy minuty później kartką został ukarany Gabriel Barbosa, piłkarz Flamengo Río de Janeiro. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Flamengo Río de Janeiro.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Flamengo Río de Janeiro: Michaelowi w 47. i Brunonowi Henriquemu w 57. minucie. W 64. minucie za Diego Alvesa wszedł César.

Trener Santosu postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Carlosa Sáncheza i na pole gry wprowadził napastnika Lucasa Bragę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 75. minucie Gabriel Barbosa został zmieniony przez Diego, co miało wzmocnić zespół Flamengo Río de Janeiro. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ranila na Kaia Jorgego oraz Felipe Jonatana na Ivoneiego. Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Santosu i dwie drużynie przeciwnej.

Rodrigo Caio Coquette Russo
39′ Marcos Rogério Ricci Lopes
Filipe Luis
84′ Felipe Jonatan Rocha Andrade
Renê Rodrigues Martins33′ 65′
86′ Lucas Verissimo da Silva
Gustavo Henrique Vernes
90′ Yeferson Julio Soteldo Martínez
Giorgian De Arrascaeta
Diego Cristiano Evaristo
Thiago Maia Alencar
71′ Carlos Sánchez
Gerson Santos da Silva39′ 66′
45′ 70′ Jobson Souza Santos
Gabriel Barbosa Almeida  45′ 45′ 75′
Mário Sérgio Santos Costa
Michael Richard Delgado de Oliveira47′
79′ Raniel Santana de Vasconcelos
Bruno Henrique Pinto57′ 65′
John Victor Maciel Furtado
César Bernardo Dutra64′
Wagner Leonardo Calvelo de Souza
Matheus França Silva
90′ Mádson Ferreira dos Santos
Mauricio Isla65′ 89′
84′ 90′ Ivonei Junior da Silva Rabelo
Leonardo Pereira
Alex de Oliveira Nascimento
Matheus Soares Thuler
70′ Jean Mota Oliveira de Sousa
Éverton Augusto de Barros Ribeiro65′
Sandry Roberto Santos Goes
Ribas da Cunha Diego75′
71′ Lucas Braga Ribeiro
Willian Souza Arão da Silva66′ 80′
Arthur Gomes Lourenço
Pedro Guilherme Abreu dos Santos
Tailson Pinto Gonçalves
Victor Vinicius Coelho Santos
79′ Kaio Jorge Pinto Ramos
Lincoln Corrêa dos Santos
Marcos Leonardo Santos Almeida
Pedro Rocha Neves

Drużyna Santosu miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia ukarał żółtymi kartkami siedmiu zawodników Flamengo Río de Janeiro. Przyznał im trzy żółte kartki w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Piłkarze gospodarzy obejrzeli dwie żółte kartki w pierwszej i cztery w drugiej części meczu.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Flamengo Río de Janeiro w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.