Liga brazylijska - 6. kolejka Serie A: Gremio - Atlético Mineiro 1-0 (0-0)

W starciu 6. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 26 maja, zespół Gremio zwyciężył z Atlético Mineiro 1-0 (0-0). Mecz na Arena do Grêmio w Porto Alegre obejrzało 15 450 widzów.

6. kolejka Brazylia - Serie A
2019-05-26 00:00 | Stadion: Arena do Grêmio | Widzów: 15450 | Arbiter: Rafael Traci
Gremio Porto Alegre
CA Mineiro Belo Horizonte
1
0
Felipe Vizeu 47'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków drużyna Gremio wygrała 15 razy i zanotowała 12 porażek oraz osiem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Atlético Mineiro: Luanowi w 28. i José Welisonowi w 45. minucie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu arbiter wskazał na wapno, jednak André spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Gremio. Trzy minuty później sędzia wręczył kartkę Maiconowi z zespołu gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Gremio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alissona, André weszli Diego Tardelli, Felipe Vizeu.

Jedyną bramkę meczu dla Gremio zdobył Felipe Vizeu w 47. minucie. Sytuację bramkową stworzył Rodrigues.

Trener Atlético Mineiro postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Juana Cazaresa i na pole gry wprowadził napastnika Geuvânio. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 70. minucie za Luana wszedł Bruninho. W 71. minucie kartkę dostał Patric, piłkarz gości.

Po chwili trener Gremio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Jeana Pyerre'a. Na boisko wszedł Thaciano, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w zespole Atlético Mineiro doszło do zmiany. Nathan wszedł za José Welisona. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Geuvânio z Atlético Mineiro.

Fábio Santos Romeu
79′ Jean Pyerre Casagrande Silveira Correa
Juan Ramón Cazares Sevillano64′
46′ Alisson Euler de Freitas Castro
José Welison da Silva45′ 83′
Michel Ferreira dos Santos
Jair Rodrigues Júnior
45′ Maicon Thiago Pereira de Souza
Yimmi Javier Chará Zamora
45′ (k.) 46′ André Felipe Ribeiro de Souza
Nathan Allan de Souza83′
79′ Thaciano Mickael da Silva
Adílson Warken
46′  47′ Felipe dos Reis Pereira Vizeu do Carmo
Alerrandro Barra Mansa Realino de Souza
Vinicius Duarte
Maicon Marques Bitencourt
46′ Diego Tardelli Martins
Geuvânio Santos Silva64′ 90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Gremio otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.