Liga brazylijska - 6. kolejka Serie A: Fortaleza EC - Red Bull Bragantino 3-0 (1-0)

W starciu 6. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 30 sierpnia, zespół Fortaleza zwyciężył z Atletico Bragantino 3-0 (1-0). Mecz odbył się na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo.

6. kolejka Brazylia - Serie A
2020-08-30 02:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Arbiter: Rafael Traci
Fortaleza EC
Red Bull Bragantino
3
0
Wellington Paulista 39',86'
Romarinho 60'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć pojedynków drużyna Fortaleza wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 25. minucie za Jacksona wszedł Paulão.

Wysiłki podejmowane przez zespół Fortaleza w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie bramkę zdobył Wellington Paulista. Przy zdobyciu bramki pomógł David.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Weverson osłabiając tym samym drużynę Atletico Bragantino. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fortaleza.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida z Fortaleza, a w 56. minucie Leonarda Realpego z drużyny przeciwnej.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Fortaleza, strzelając kolejnego gola. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Romarinho. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Ponownie asystę zaliczył David.

Między 63. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Atletico Bragantino: Bruno Tubarão, Lucas Evangelista, Weverton, Ricardo, Artur, na ich miejsce weszli: Barreto, Leandrinho, Aderlan, Jan Hurtado, Luis Phelipe. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Davida, Osvalda, Tingi, Romarinha zajęli: Yuri Cesar, Ederson, Gabriel Dias, Franco Fragapane. W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Brunona Melę z Fortaleza, a w 86. minucie Aderlana z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W tej samej minucie Wellington Paulista ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-0. Asystę przy golu zaliczył Gabriel Dias.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Cleiton Schwengber
74′ Guilherme de Jesus da Silva
Weverton Guilherme da Silva Souza80′
25′ Jackson de Souza
Weverson Moreira da Costa45′
67′ Bruno Ferreira Melo
Bruno Nunes de Barros63′
 39′, 86′ Wellington Pereira Nascimento
Ricardo Ryller Ribeiro Lino Silva81′
48′ 65′ David Correa da Fonseca
Artur Victor Guimarães81′
66′ Osvaldo Lourenço Filho
Chrigor Flores Moraes
 60′ 74′ José Romário Silva de Souza
Andrew Erick Feitosa
Max Walef Araújo da Silva
Júlio César de Sousa Santos
Roger De Carvalho
Edimar Curitiba Fraga
25′ Paulo Marcos de Jesus Ribeiro
Aderlan de Lima Silva80′ 86′
Carlos Emiliano Pereira
Ligger Moreira Malaquias
74′ Gabriel Dias de Oliveira
Gustavo Bonatto Barreto63′
Ronald dos Santos Lopes
Luis Phelipe de Souza Figueiredo81′
65′ Yuri Cesar Santos de Oliveira Silva
Leandro Henrique do Nascimento67′
Wanderley Sousa de Jesus
Jan Carlos Hurtado Anchico81′
Mariano Vásquez
Cláudio Luiz Rodrigues Parise Leonel
66′ Ederson Alves Ribeiro Silva

74′ Franco Rodrigo Fragapane

Tiago Pereira da Silva

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Fortaleza przyznał dwie żółte.