Liga brazylijska - 6. kolejka Serie A: Fluminense - Vasco da Gama 2-1 (1-0)

W spotkaniu 6. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 30 sierpnia, zespół Fluminense wygrał z Vasco da Gama 2-1 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro.

6. kolejka Brazylia - Serie A
2020-08-30 00:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Arbiter: Braulio da Silva Machado
Talles Magno 86'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 61 meczów zespół Vasco da Gama wygrał 25 razy i zanotował 13 porażek oraz 23 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach starcia bramkę zdobył Dodi. Przy strzeleniu gola pomagał Egídio.

W 12. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Fellipe Bastosa z Vasco da Gama, a w 16. minucie Yuriego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fluminense.

Drugą połowę drużyna Vasco da Gama rozpoczęła w zmienionym składzie, za Guilherme Paredego wszedł Juninho. W 65. minucie Marcos Paulo został zastąpiony przez Wellingtona Silvę.

W 68. minucie boisko opuścili piłkarze Vasco da Gama: Gabriel Pec, Bruno César, a na ich miejsce weszli Carlinhos, Fellipe Bastos. Chwilę później trener Fluminense postanowił bronić wyniku. W 69. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Calegariego wszedł Igor Julião, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Fluminense utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Fluminense udało się strzelić gola i wygrać.

Dopiero pod koniec meczu Fred wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fluminense, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Gansy.

Mimo że zespół Vasco da Gama nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 94 ataki oddał tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Talles Magno.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny Fluminense: Fredowi i Igorowi Julião. Minutę później za czerwoną kartkę zszedł z boiska Talles Magno osłabiając tym samym zespół Vasco da Gama. W doliczonej szóstej minucie pojedynku żółtą kartkę dostał Wellington Silva, zawodnik Fluminense.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Henrique Silva Milagres
69′ Lucas Felipe Calegari
Fellipe Ramos Ignez Bastos12′ 68′
77′ Anderson Luis de Carvalho
Carlos Vinícius Santos de Jesus68′
 3′ Douglas Moreira Fagundes
Glaybson Yago Souza Lisboa
16′ 69′ Yuri Oliveira Lima
Germán Ezequiel Cano80′
77′ Francisco Evanilson de Lima Barbosa
Talles Magno Bacelar Martins  86′ 90′
Michel Daryl Araújo Villar
Martín Nicolás Benítez
65′ Marcos Paulo Costa do Nascimento
Guilherme Parede Pinheiro46′
João Vitor Lopes da Silva
Lucas Alexandre Galdino de Azevedo
69′ 90′ Igor de Carvalho Julião
Werley Ananias da Silva
Rodrigo Júnior Paula Silva
Vivaldo Borges dos Santos Neto
77′ Paulo Henrique Chagas de Lima
Matheus dos Santos Miranda
Caio Vinícius da Conceição
Cayo Henrique Nascimento Ferreira
Yago Felipe da Costa Rocha
Marcos Antônio Candido Ferreira Júnior
69′ Húdson Rodrigues dos Santos
Alexandre de Almeida Silva Júnior46′
Miguel Silveira dos Santos
Gabriel Fortes Chaves68′
65′ 90′ Wellington Alves da Silva
Lucas Santos da Silva
77′  81′ 90′ Fred
Bruno Cesar Zanaki68′
Fernando José Pacheco Rivas
Ygor de Oliveira Ferreira
Luiz Henrique André Rosa da Silva
Lucas Ribamar Lopes dos Santos Bibiano80′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Fluminense w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną czerwoną.

Drużyna Fluminense w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Vasco da Gama w drugiej połowie dokonał czterech zmian.