Liga brazylijska - 6. kolejka Serie A: EC Bahia - Fluminense Rio de Janeiro 3-2 (2-1)

W spotkaniu 6. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 27 maja, zespół Bahia wygrał z Fluminense 3-2 (2-1). Mecz na Arena Fonte Nova w Salvadorze obejrzało 21 776 widzów.

6. kolejka Brazylia - Serie A
2019-05-27 00:00 | Stadion: Arena Fonte Nova | Widzów: 21776 | Arbiter: Igor Junior Benevenuto
João Pedro 80'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów drużyna Bahia wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Osiem meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w szóstej minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Yuriemu i Arturowi.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Artur wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bahia, zdobywając bramkę w 16. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Gilberto.

Zawodnicy Fluminense odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 19. minucie Pedro wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Gilberto.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Fluminense rozpoczął w zmienionym składzie, za Yuriego, Leo Melę weszli Ganso, Marcos Paulo. W 63. minucie żółtą kartkę otrzymał Agenor z drużyny gości.

Agenor z Fluminense na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 63. minucie. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Fluminense jak grom z jasnego nieba, trener w 69. minucie ściągnął z boiska napastnika Pedro, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz zespołu Rodolfo.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Gilberto z Bahia. Chwilę później trener Bahia postanowił wzmocnić linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Arthura Caike'a. Na boisko wszedł Elber, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 79. minucie żółtą kartkę dostał Moisés, zawodnik gospodarzy. W 80. minucie Ramires zastąpił Eltona.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie wynik ustalił João Pedro. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Nino z Fluminense. W 88. minucie w drużynie Bahia doszło do zmiany. Fernandão wszedł za Gilberta. Zespołowi Fluminense zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Bahia.

Agenor Detofol63′ 66′
79′ Moisés Roberto Barbosa
Yuri Oliveira Lima6′ 46′
80′ Eric dos Santos Rodrigues
Daniel Sampaio Simões
Douglas Augusto Soares Gomes
João Pedro Junqueira de Jesus  80′
 30′, 69′ (k.) 88′ Gilberto Oliveira Souza Junior
Pedro Guilherme Abreu dos Santos  19′ (k.) 69′
72′ Arthur Caike do Nascimento Cruz
Yony Alexander González Copete
 16′ 6′ Artur Victor Guimarães
Caio Vinícius da Conceição
80′ Elton Junior Melo Ataíde
Marcos Paulo Costa do Nascimento46′
Marco Antonio Rosa Furtado Junior
Ewandro Felipe de Lima Costa
Clayton da Silveira da Silva
Kelvin Mateus de Oliveira
72′ José Elber Pimentel da Silva
Pablo Dyego
88′ José Fernando Viana de Santana

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Fluminense, a zawodnikom gospodarzy wręczył dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.