Liga brazylijska - 6. kolejka Serie A: Coritiba Foot Ball Club - SC do Recife 1-0 (0-0)

W pojedynku 6. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 30 sierpnia, zespół Coritiba FBC zwyciężył ze Sport Recife 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Estádio Major Antônio Couto Pereira w Kurytybie.

6. kolejka Brazylia - Serie A
2020-08-30 21:00 | Stadion: Estádio Major Antônio Couto Pereira | Arbiter: Raphael Claus
Coritiba Foot Ball Club
SC do Recife
1
0
Sabino 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania jedenastka Sport Recife wygrała dziewięć razy i zanotowała pięć porażek oraz 10 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Coritiba FBC próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Coritiba FBC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Luizinha wszedł Matheus Bueno. W 54. minucie Patrick został zastąpiony przez Jonathana Lemosa.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Coritiba FBC doszło do zmiany. Rodolfo Filemon wszedł za Rhodolfę. Trener Sport Recife postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Marquinhosa i na pole gry wprowadził napastnika Leandra Barcię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 63. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Sport Recife: Jonathan Gómez, Elton, Ronaldo, Sander, na ich miejsce weszli: Lucas Mugni, Hernane, Marcão, Luciano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Neiltona, Matheusa Galdezaniego zajęli: Igor Jesus, Giovanni Augusto.

Od 70. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Coritiba FBC zdobył z karnego Sabino w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Mailson Tenorio dos Santos90′
 90′ (k.) José Sabino Chagas Monteiro
Francisco Alves da Silva Neto
William Matheus da Silva
Sander Henrique Bortolotto78′
54′ Patrick de Oliveira Vieira
Patric Cabral Lalau
62′ Luiz Rhodolfo Dini Gaioto
Iago Justen Maidana Martins70′
77′ Neilton Meira Mestzk
Jonathan David Gómez63′
46′ Luiz Henrique Augustin Schlocobier
Marcos Vinícius Sousa Natividade63′
Matheus de Sales Cabral
Ronaldo Henrique Ferreira da Silva72′
77′ Matheus Galdezani
Luan Polli Gomes
62′ 90′ Rodolfo Filemon de Oliveira da Silva
Luciano Batista da Silva Junior78′
54′ Jonathan Francisco Lemos
Rafael Thyere de Albuquerque Marques
Natanael Moreira Milouski
Elias Lira Nogueira Junior
Rafael Ramos de Lima
Marcos Antônio Almeida Silva72′
46′ Matheus Bueno Batista
Lucas Andrés Mugni63′
Yan Medeiros Sasse
Bruno Roberto Pereira da Silva
77′ Giovanni Augusto Oliveira Cardoso
Leandro Barcia Montero63′
Giovanni Piccolomo
Lucas Henrique Ferreira Venuto
Henrique Vermudt
Ronaldo Henrique Silva
77′ Igor Jesus Maciel da Cruz
Hernane Vidal de Souza72′ 88′
Wellissol Santos de Oliveira

Drużyna Coritiba FBC była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.