Liga brazylijska - 6. kolejka Serie A: Corinthians - Sao Paulo FC 1-0 (1-0)

W meczu 6. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 27 maja, zespół Corinthians zwyciężył z Sao Paulo FC 1-0 (1-0). Mecz na Arena Corinthians w São Paulo obejrzało 39 378 widzów.

6. kolejka Brazylia - Serie A
2019-05-27 00:00 | Stadion: Neo Química Arena | Widzów: 39378 | Arbiter: Flavio Rodrigues De Souza
Corinthians Sao Paulo
Sao Paulo Futebol Clube
1
0
Pedrinho 7'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 64 razy. Jedenastka Corinthians wygrała aż 26 razy, zremisowała 22, a przegrała tylko 16.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Pedrinho dla jedenastki Corinthians. Bramka padła w tej samej minucie. To już trzecie trafienie tego piłkarza w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Fágner.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Antony z Sao Paulo FC. Była to 35. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Corinthians.

W 59. minucie Éverton zastąpił Hernanesa. Od 69. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Corinthians oraz trzy drużynie przeciwnej.

Między 70. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Corinthians: Pedrinho, Silva Vagner, Clayson, na ich miejsce weszli: Mateus Vital, Gustavo, Ramiro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Igora Viniciusa, Vitora Buena zajęli: Igor Gomes, Helinho. W drugiej połowie nie padły gole.

Tiago Luis Volpi
80′ Danilo Fernando Avelar
Igor Vinicius de Souza69′ 70′
76′ Ocimar de Almeida Júnior
Éverton Cardoso da Silva59′
Ralf de Souza Teles
Danilo das Neves Pinheiro
 7′ 73′ Pedrinho
Vitor Frezarin Bueno80′
90′ Júnior Nazareno Sornoza Moreira
Húdson Rodrigues dos Santos
82′ Silva De Souza Vagner Love
Alexandre Pato
87′ Clayson Henrique da Silva Vieira
Anderson Vieira Martins
73′ Mateus da Silva Vital Assumpção
Jucilei da Silva
Gabriel Girotto Franco
Willian Roberto de Farias
. Jadson
Everton Felipe de Oliveira Silva
87′ Ramiro Moschen Benetti
Anderson Hernanes59′ 90′
Regis Augusto Salmazzo
Igor Silveira Gomes70′ 77′
Mauro Boselli
Anderson Luis de Carvalho
82′ Gustavo Henrique da Silva Sousa
Helio Junio Nunes de Castro80′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.