Liga brazylijska - 5. kolejka Serie A: Sao Paulo Futebol Clube - EC Bahia 0-0

19 maja na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo odbył się mecz 5. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Sao Paulo FC i Bahia. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 44 640 widzów.

19 maja  na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo odbył się mecz  5. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Sao Paulo FC  i Bahia. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 44 640 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków zespół Bahia wygrał siedem razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie Liziero został zastąpiony przez Luana.

W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Douglasa z Bahia, a w 38. minucie Luana z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Sao Paulo FC wyszła w zmienionym składzie, za Alexandre'a Pato wszedł Helinho. W 51. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Gregore'owi z Bahia.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Sao Paulo FC doszło do zmiany. Nenê wszedł za Hernanesa. Chwilę później trener Bahia postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Douglasa. Na boisko wszedł Ramires, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie Bahia doszło do zmiany. Fernandão wszedł za Gilberta.

W 72. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jonas Toró osłabiając tym samym zespół Sao Paulo FC. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał żółtą kartką Moisésa, piłkarza Bahia. W 83. minucie w drużynie Bahia doszło do zmiany. Rogerio wszedł za Elbera.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom Bahia w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

27 maja drużyna Bahia zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Fluminense Rio de Janeiro. Tego samego dnia Corinthians Sao Paulo będzie przeciwnikiem zespołu Sao Paulo FC w meczu, który odbędzie się w São Paulo.