Liga brazylijska - 5. kolejka Serie A: CR Vasco da Gama - Avai FC Florianópolis 1-1 (0-0)

20 maja na Estádio Club de Regatas Vasco da Gama w Rio de Janeiro odbyło się starcie 5. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Vasco da Gama i Avai Florianópolis. Mecz zakończył się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 13 924 widzów.

5. kolejka Brazylia - Serie A
2019-05-20 00:00 | Stadion: Estádio Club de Regatas Vasco da Gama | Widzów: 13924 | Arbiter: Ricardo Marques Ribeiro
CR Vasco da Gama
Avai FC Florianópolis
1
1
Ricardo Graça 82'
Daniel Amorim 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków jedenastka Avai Florianópolis wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Lucasowi Mineirowi, piłkarzowi Vasco da Gama. W 56. minucie Andrey został zmieniony przez Fellipe Bastosa.

W tej samej minucie w zespole Vasco da Gama doszło do zmiany. Valdívia wszedł za Marrony'ego. Trener Vasco da Gama postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Brunona Césara i na pole gry wprowadził napastnika Jairinha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Avai Florianópolis: Betão w 73. i Brennerowi w 76. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Vasco da Gama w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Ricardo Graça. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Rossi.

Zawodnicy Avai Florianópolis otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W piątej minucie doliczonego czasu pojedynku Daniel Amorim wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zanotował Luanzinho.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Ebert Willian Amancio73′
 82′ Ricardo Queiroz de Alencastro Graça
Matheus Barbosa Teixeira
Henrique Silva Milagres
Igor Fernandes da Silva Araújo
49′ Lucas da Silva Izidoro
Ricardo Thalheimer
56′ Andrey Ramos do Nascimento
João Paulo da Silva Alves
Glaybson Yago Souza Lisboa
Geirton Marques Aires67′
62′ Bruno Cesar Zanaki
Pedro Henrique de Castro Silva
Maximiliano Gastón López
Caio Fernando de Oliveira71′
56′ Marrony da Silva Liberato Silveira
Júlio Cesar Godinho Catolé
56′ Wanderson Ferreira de Oliveira
Luan Martins Pereira67′
Willian Marlon Ferreira Moraes
André Francisco Moritz
56′ Fellipe Ramos Ignez Bastos
Jonny Ferney Mosquera Mena
Yan Medeiros Sasse
Daniel Amorim Dias da Silva77′  90′
Tiago Rodrigues dos Reis
Matheus Matias Ferreira
62′ Jairo Santos de Oliveira Filho
Getúlio Wandelly Silva Timoteo71′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze Vasco da Gama dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.