Liga brazylijska - 5. kolejka Serie A: Corinthians Sao Paulo - Fortaleza EC 1-1 (0-0)

W pojedynku 5. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 27 sierpnia, zespół Corinthians zremisował z Fortaleza 1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Arena Corinthians w São Paulo.

Romarinho 62'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Corinthians wygrała aż 10 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Fortaleza: Jacksonowi w 46. i Juninhowi w 58. minucie. W 62. minucie Ruan został zastąpiony przez Mateusa Vitala.

W następstwie utraty bramki trener Corinthians postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Angela Araosa i na pole gry wprowadził napastnika Luana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fortaleza w 62. minucie spotkania, gdy Romarinho strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Wellington Paulista.

W 71. minucie Léo Natel został zmieniony przez Maura Bosellego, a za Víctora Cantilla wszedł na boisko Gustavo Mosquito, co miało wzmocnić zespół Corinthians. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Osvalda na Yuriego Cesara oraz Davida na Tiaga Orobó.

Drużyna gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, zespół Corinthians doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Luan. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Fortaleza doszło do zmiany. Mariano Vásquez wszedł za Wellingtona Paulistę.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Luis Antonio Ferreira Rodrigues
62′ Angelo Giovanni Araos Llanos
Gabriel Dias de Oliveira
71′ Víctor Danilo Cantillo Jiménez
Paulo Roberto Valoura Junior58′
61′ Ruan de Oliveira Ferreira
Wellington Pereira Nascimento87′
Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
David Correa da Fonseca76′
. Jo
Osvaldo Lourenço Filho73′
71′ Leonardo Natel Vieira
Carlos Emiliano Pereira
61′ Mateus da Silva Vital Assumpção
Wanderley Sousa de Jesus
71′ Mauro Boselli
Mariano Vásquez87′
62′  76′ Luan Guilherme de Jesús Vieira
Ederson Alves Ribeiro Silva
71′ Gustavo Henric da Silva
Tiago Pereira da Silva76′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia nie ukarał zawodników Corinthians żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Fortaleza w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

1
1
50%
50%

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Fortaleza zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Red Bull Bragantino. Natomiast w poniedziałek Sao Paulo Futebol Clube będzie rywalem drużyny Corinthians w meczu, który odbędzie się w São Paulo.