Liga brazylijska - 4. kolejka Serie A: Fluminense - Botafogo 0-1 (0-0)

W pojedynku 4. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 11 maja, drużyna Fluminense przegrała z Botafogo 0-1 (0-0). Mecz na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro obejrzało 24 600 widzów.

4. kolejka Brazylia - Serie A
2019-05-11 21:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Widzów: 24600 | Arbiter: Marcelo Aparecido Ribeiro De Souza
Fluminense Rio de Janeiro
Botafogo Rio de Janeiro
0
1
Alex Santana 72'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 62 mecze jedenastka Fluminense wygrała 23 razy i zanotowała 22 porażki oraz 17 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniela z Fluminense, a w 24. minucie Maura Carlego z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zespół Botafogo rozpoczął w zmienionym składzie, za Rodriga Pimpão wszedł Yuri.

Jedynego gola meczu strzelił Alex Santana dla jedenastki Botafogo. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jonathan.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Erik, zawodnik Botafogo. W 77. minucie w zespole Fluminense doszło do zmiany. Leo Melo wszedł za Daniela. W 78. minucie Erik został zastąpiony przez Leonarda Valencię.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Botafogo doszło do zmiany. Rickson wszedł za Aleksa Santanę. W 89. minucie kartkę dostał Jonathan z jedenastki gości. Trener Fluminense postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Nina i na pole gry wprowadził napastnika Kelvina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W doliczonym czasie gry sędzia wręczył kartki Allanowi, Lucianowi z Fluminense oraz Bochesze, Leonardowi Valenci z jedenastki gości.

Gabriel Costa França
89′ Marcílio Florêncio Mota Filho
Fernando Peixoto Costanza
Caio Henrique Oliveira Silva
Jonathan Silva Vieira89′
Paulo Henrique Chagas de Lima
Gustavo Costa da Silva Machado90′
90′ Allan Rodrigues de Souza
Alex Paulo Menezes Santana  72′ 86′
21′ 77′ Daniel Sampaio Simões
Cicero Santos
Pedro Guilherme Abreu dos Santos
Diego de Souza Andrade
90′ Luciano da Rocha Neves
Alan Santos da Silva
77′ Leonardo Artur de Melo
Leonardo Felipe Valencia Rossel78′ 90′
89′ Kelvin Mateus de Oliveira
Luiz Fernando Moraes dos Santos
Pablo Dyego
Igor Cássio Vieira dos Santos

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Botafogo pokazał pięć.

Drużyna Fluminense w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.