Liga brazylijska - 4. kolejka Serie A: Atlético Mineiro - Palmeiras 0-2 (0-1)

12 maja na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte odbył się pojedynek 4. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atlético Mineiro i Palmeiras. Starcie zakończyło się zwycięstwem Palmeiras 2-0. Mecz obejrzało 24 368 widzów.

4. kolejka Brazylia - Serie A
2019-05-12 21:00 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Widzów: 24386 | Arbiter: Anderson Daronco
CA Mineiro Belo Horizonte
Palmeiras Sao Paulo
0
2
Bruno Henrique 45',52'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 spotkań zespół Atlético Mineiro wygrał 14 razy i zanotował 12 porażek oraz dziewięć remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Atlético Mineiro próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Palmeiras: Raphaelowi Veidze w 36. i Diogowi Barbosie w 42. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bruno Henrique wywołał eksplozję radości wśród kibiców Palmeiras, zdobywając bramkę w 44. minucie starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Palmeiras.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Palmeiras w 53. minucie spotkania, gdy Bruno Henrique strzelił drugiego gola. W 54. minucie Adílson zastąpił Nathana.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Atlético Mineiro doszło do zmiany. Alerrandro wszedł za Ricarda Oliveirę. Chwilę później trener Palmeiras postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Raphaela Veigę. Na boisko wszedł Moisés, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Felipe Mela z Palmeiras, a w 76. minucie Nathana z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Geuvânio został zmieniony przez Viníciusa Goesa, co miało wzmocnić jedenastkę Atlético Mineiro. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zé Rafala na Hyorana w 86. minucie oraz Dudu na Felipe Piresa w tej samej minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Raphael Cavalcante Veiga36′ 69′
54′ Adílson Warken
Bruno Henrique Corsini  45′, 52′
76′ Geuvânio Santos Silva
Felipe Melo de Carvalho74′
67′ Ricardo de Oliveira
Lucas Rafael Araujo Lima
54′ 77′ Nathan Allan de Souza
Hyoran Kaue Dalmoro86′
76′ Vinícius Goes Barbosa de Souza
Thiago dos Santos
Bruno Roberto Pereira da Silva
Moisés Lima Magalhães69′
Jair Rodrigues Júnior
Carlos Eduardo Ferreira de Souza
67′ Alerrandro Barra Mansa Realino de Souza
Arthur Mendonça Cabral
Maicon Marques Bitencourt
Felipe Augusto Rodrigues Pires89′

Zawodnicy Atlético Mineiro dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.