Liga brazylijska - 38. kolejka Serie A: Santos - Flamengo Río de Janeiro 4-0 (2-0)

W spotkaniu 38. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 8 grudnia, zespół Santosu wysoko wygrał z Flamengo Río de Janeiro 4-0 (2-0). Mecz na Estádio Urbano Caldeira obejrzało 13 310 widzów.

38. kolejka Brazylia - Serie A
2019-12-08 20:00 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Widzów: 13310 | Arbiter: Paulo Roberto Alves Júnior
Eduardo Sasha 63'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 45 starć drużyna Flamengo Río de Janeiro wygrała 16 razy i zanotowała 15 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Santosu w 15. minucie spotkania, gdy Marinho strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Yeferson Soteldo.

W 16. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marinha z Santosu, a w 20. minucie Filipe Luisa z drużyny przeciwnej.

Zespół Flamengo Río de Janeiro ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie wynik na 2-0 podwyższył Carlos Sánchez. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Gabrielowi Barbosie z Flamengo Río de Janeiro. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Flamengo Río de Janeiro rozpoczęła w zmienionym składzie, za Brunona Henriquego wszedł Vitinho.

Trzeba było trochę poczekać, aby Eduardo Sasha wywołał eksplozję radości wśród kibiców Santosu, strzelając kolejnego gola w 63. minucie spotkania. Ponownie asystę zaliczył Yeferson Soteldo.

W 71. minucie Giorgian De Arrascaeta został zmieniony przez Diego. W 75. minucie w zespole Santosu doszło do zmiany. Jobson wszedł za Alisona.

W 85. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Carlos Sánchez z Santosu. Bramka padła po podaniu Victora Ferraza.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Carlosowi Sánchezowi, piłkarzowi Santosu. Trener Santosu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jeana Motę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Eduardo Sasha. W 90. minucie kartkę obejrzał Rodinei z zespołu gości.

Chwilę później trener Flamengo Río de Janeiro postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu zastąpił zmęczonego Rodineiego. Na boisko wszedł João Lucas, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Dwie minuty później w drużynie Santosu doszło do zmiany. Sandry wszedł za Carlosa Sáncheza. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Éverton Augusto de Barros Ribeiro
75′ Alison Lopes Ferreira
Gerson Santos da Silva
 23′, 85′ 86′ 90′ Carlos Sánchez
Willian Souza Arão da Silva
 15′ 16′ Mário Sérgio Santos Costa
Gabriel Barbosa Almeida42′
 63′ 89′ Eduardo Colcenti Antunes
Reinier Jesus Carvalho
89′ Jean Mota Oliveira de Sousa
Ribas da Cunha Diego71′
90′ Sandry Roberto Santos Goes
Hugo Moura Arruda da Silva
75′ Jobson Souza Santos