Liga brazylijska - 38. kolejka Serie A: Porto Alegre - Atlético Mineiro 2-1 (0-1)

W pojedynku 38. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 8 grudnia, drużyna Porto Alegre wygrała z Atlético Mineiro 2-1 (0-1). Mecz na Estádio José Pinheiro Borda obejrzało 19 481 widzów.

38. kolejka Brazylia - Serie A
2019-12-08 20:00 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Widzów: 19481 | Arbiter: Savio Pereira
R. Otero 6'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 spotkań zespół Porto Alegre wygrał 17 razy i zanotował 11 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie Rómulo Otero dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy zdobyciu bramki asystował Franco Di Santo.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Rómulo Otero z zespołu gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atlético Mineiro.

Na drugą połowę zespół Atlético Mineiro wyszedł w zmienionym składzie, za Rómula Otera wszedł Miguel Terans. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Porto Alegre: José Guerrerowi w 47. i Neiltonowi w 57. minucie.

Trener Porto Alegre postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Martína Sarrafiorego i na pole gry wprowadził napastnika Rafaela Sóbisa, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 69. minucie kartkę dostał Natanael Pimienta, zawodnik Porto Alegre. W 71. minucie Heitor został zastąpiony przez Nonata.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Porto Alegre doszło do zmiany. Wellington Silva wszedł za Neiltona.

Zespół gości długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 76 minut, jednak drużyna Porto Alegre doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył José Guerrero. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Po chwili trener Atlético Mineiro postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 87. minucie zastąpił zmęczonego Ramóna Martíneza. Na boisko wszedł Bruninho, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w jedenastce Atlético Mineiro doszło do zmiany. Hulk wszedł za Lucasa Hernándeza. W doliczonej siódmej minucie spotkania arbiter pokazał kartkę Andrésowi D'Alessandrowi z Porto Alegre.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Minutę później na listę strzelców wpisał się Víctor Cuesta. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Andrés D'Alessandro.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Leandro Bagy Victor
69′ Natanael Batista Pimienta
Leonardo Fabiano da Silva e Silva
 90′ Víctor Leandro Cuesta
Lucas Camilo Hernández Perdomo87′
Bruno de Lara Fuchs
Iago Justen Maidana Martins
71′ Heitor Rodrigues da Fonseca
Cláudio Rodrigues Gomes
Edenílson Andrade dos Santos
José Welison da Silva
90′ Andrés Nicolás D'Alessandro
Vinícius Goes Barbosa de Souza
Rodrigo Oliveira Lindoso
Ramón Martínez López87′
64′ Martín Nicolás Sarrafiore
Rómulo Otero Vásquez  6′ 45′ 46′
 82′ 47′ José Paolo Guerrero Gonzáles
Franco Matías Di Santo
57′ 81′ Neilton Meira Mestzk
Guilherme Castilho Carvalho
71′ Gustavo Nonato Santana
Bruno Roberto Pereira da Silva87′
81′ Wellington Alves da Silva
Bruno Michel Santana
Guilherme Parede Pinheiro
Miguel David Terans Pérez46′
64′ Rafael Augusto Sóbis do Nascimento

Zespół Porto Alegre był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy Porto Alegre otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.