Liga brazylijska - 38. kolejka Serie A: Goiás EC - Gremio Porto Alegre 3-2 (2-2)

8 grudnia na Estádio do Governo do Estado de Goiás (Serra Dourada) w Goiânii odbyło się starcie 38. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Goias EC i Gremio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Goias EC 3-2. Na stadionie stawiło się 7 456 widzów.

38. kolejka Brazylia - Serie A
2019-12-08 20:00 | Stadion: Estádio do Governo do Estado de Goiás (Serra Dourada) | Widzów: 7456 | Arbiter: Ricardo Marques Ribeiro
Isaque 37'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków zespół Gremio wygrał 10 razy i zanotował osiem porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół Goias EC trafił do bramki rywala. W czwartej minucie po rozpoczęciu na listę strzelców wpisał się Rafael Moura. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Marcelo Hermes.

W 17. minucie arbiter pokazał kartkę Darlanowi Mendesowi z Gremio.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 23. minucie Patrick wyrównał wynik meczu.

Po pół godzinie gry kartką został ukarany Leandro Barcia, piłkarz gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Isaque. Sytuację bramkową stworzył Ferreira.

Zawodnicy Goias EC szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W ostatniej minucie pierwszej połowy Rafael Moura ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-2. Bramka padła po podaniu Marcela Hermesa.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Trener Goias EC postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Gilberta Santosa i na pole gry wprowadził napastnika Dudu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Goias EC w 65. minucie spotkania, gdy Yago Felipe strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zaliczył Rafael Moura.

W 66. minucie Patrick został zastąpiony przez Guiego Azevedo. Między 71. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Goias EC: Rafael Moura, Yago, na ich miejsce weszli: Vinicius, Breno. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rodriguesa, Frizza zajęli: Emanuel, Jhonata Robert. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-2.

Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira71′
 65′ Yago Felipe da Costa Rocha
Ruan Tressoldi Netto
84′ Yago da Silva Rocha
Matheus Henrique Frizzo83′
Leonardo de Souza Sena
Patrick Machado Ferreira  23′ 66′
60′ Gilberto dos Santos Souza Júnior
Darlan Pereira Mendes17′
30′ Leandro Barcia Montero
Isaque Elias Brito  37′
 4′, 45′ 81′ Rafael Martiniano de Miranda
Emanuel Leone Moura71′
84′ Breno Washington Rodrigues da Silva
Kaio Nunes Ferreira

60′ Luiz Eduardo da Silva dos Santos

Rafael Diniz Alves e Silva

81′ Vinicius Lopes da Silva

Drużyna Goias EC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.