Liga brazylijska - 38. kolejka Serie A: Cruzeiro EC - Palmeiras Sao Paulo 0-2 (0-0)

W spotkaniu 38. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 8 grudnia, drużyna Cruzeiro przegrała z Palmeiras 0-2 (0-0). Mecz na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte obejrzało 27 229 widzów.

38. kolejka Brazylia - Serie A
2019-12-08 20:00 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Widzów: 27229 | Arbiter: Marcelo de Lima Henrique
Cruzeiro Belo Horizonte
Palmeiras Sao Paulo
0
2
Zé Rafael 58'
Dudu 84'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 45 meczów zespół Cruzeiro wygrał 19 razy i zanotował 13 porażek oraz 13 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Cruzeiro próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Cruzeiro wyszła w zmienionym składzie, za Ezequiela wszedł Sassá. W 49. minucie Luis Orejuela został zmieniony przez Wevertona.

Wysiłki podejmowane przez zespół Palmeiras w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Zé Rafael. Bramka padła po podaniu Raphaela Veigi.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Zé Rafalowi z jedenastki gości. Była to 59. minuta pojedynku. W 59. minucie w drużynie Cruzeiro doszło do zmiany. Mauricio wszedł za Pedro Rochę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Palmeiras doszło do zmiany. Gabriel Veron wszedł za Zé Rafala.

Chwilę później trener Palmeiras postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Willian, a murawę opuścił Raphael Veiga. W 82. minucie w jedenastce Palmeiras doszło do zmiany. Mayke wszedł za Marcosa Rochę.

Drużyna Cruzeiro ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. Na sześć minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Dudu. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Bruno Henrique.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Diogo Barbosa Mendanha
49′ Luis Manuel Orejuela García
Matheus Fernandes Siqueira
59′ Pedro Rocha Neves
José Rafael Vivian  58′ 59′ 66′
46′ Ezequiel Santos da Silva
Eduardo Pereira Rodrigues  84′
Rafael Pires Monteiro
Jaílson Marcelino dos Santos
Rafael Lucas Cardoso dos Santos
Victor Luis Chuab Zamblauskas
49′ Weverton Guilherme da Silva Souza
Eduardo Luis Abonizio Souza
Fabrício Bruno Soares de Faria
Mayke Rocha de Oliveira82′
46′ Luiz Ricardo Alves
Carlos Eduardo Ferreira de Souza
59′ Mauricio Magalhães Prado
Gabriel Veron Fonseca de Souza66′
Diederrick Joel Tagueu Tadjo
Willian Gomes de Siqueira71′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Palmeiras przyznał jedną żółtą.