Liga brazylijska - 38. kolejka Serie A: Corinthians - Fluminense 1-2 (0-2)

W starciu 38. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 8 grudnia, zespół Corinthians przegrał z Fluminense 1-2 (0-2). Mecz na Arena Corinthians w São Paulo obejrzało 36 072 widzów.

38. kolejka Brazylia - Serie A
2019-12-08 20:00 | Stadion: Neo Química Arena | Widzów: 36072 | Arbiter: Rodrigo D'Alonso Ferreira
Evanilson 8',28'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 meczów jedenastka Fluminense wygrała 14 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Fluminense otworzyli wynik. W ósmej minucie Evanilson dał prowadzenie swojej jedenastce. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nenê.

Niedługo później Evanilson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fluminense, strzelając kolejnego gola w 28. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Marcos Paulo.

W 34. minucie sędzia ukarał kartką Nenê'a, zawodnika Fluminense. Trener Fluminense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Wellingtona Nema. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Marcos Paulo. W piątej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Evanilsonowi z drużyny gości.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Corinthians wyszła w zmienionym składzie, za Carlosa Augusta wszedł Lucas Piton. Trener Corinthians postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jádson, a murawę opuścił Júnior Urso.

Drugą połowę zespół Fluminense rozpoczął w zmienionym składzie, za Daniela wszedł Miguel Silveira. W 59. minucie Mauro Boselli został zastąpiony przez Gustava.

Piłkarze Corinthians w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 63. minucie gola kontaktowego strzelił Gustavo. Asystę przy bramce zanotował Lucas Piton.

W 66. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gila z Corinthians, a w szóstej minucie doliczonego czasu pojedynku Igora Julião z drużyny przeciwnej. W 83. minucie w drużynie Fluminense doszło do zmiany. Pablo Dyego wszedł za Evanilsona. Jedenastce Corinthians zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Fluminense.

Marcos Felipe de Freitas Monteiro
66′ Carlos Gilberto do Nascimento Silva
Luccas Claro dos Santos
Conserva Lemos Fagner
Igor de Carvalho Julião90′
Marllon Gonçalves Jerônimo Borges
Gilberto
46′ Carlos Augusto Zopalato Neves
Marcílio Florêncio Mota Filho
Mateus da Silva Vital Assumpção
Caio Henrique Oliveira Silva
46′ Ocimar de Almeida Júnior
Anderson Luis de Carvalho34′
Gabriel Girotto Franco
Yuri Oliveira Lima
59′ Mauro Boselli
Diogo Augusto Pereira Neto
46′ Lucas Piton Crivellaro
Caio Vinícius da Conceição
Ralf de Souza Teles
Airton Ribeiro
46′ . Jadson
Miguel Silveira dos Santos46′
Ramiro Moschen Benetti
. Wellington Nem40′
Júnior Nazareno Sornoza Moreira
Pablo Dyego83′
59′  63′ Gustavo Henrique da Silva Sousa
Lucas Vinicius Gonçalves da Silva
Nathan Palafoz de Sousa

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Fluminense pokazał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.