Liga brazylijska - 38. kolejka Serie A: Botafogo Rio de Janeiro - Ceará SC 1-1 (1-0)

8 grudnia na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro odbył się mecz 38. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Botafogo i Ceary S.C. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 25 900 widzów.

38. kolejka Brazylia - Serie A
2019-12-08 20:00 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Widzów: 25900 | Arbiter: Luiz Flavio De Oliveira
Botafogo Rio de Janeiro
Ceará SC
1
1
Marcos Vinícius 39'
Thiago Galhardo 66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Botafogo wygrała aż pięć razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Botafogo otworzyli wynik. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Marcos Vinícius. Asystę zanotował Luis Henrique.

W 43. minucie za Marcosa Viníciusa wszedł Lucas Campos. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Eduardo Brock z drużyny gości. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Botafogo.

Na drugą połowę jedenastka Ceary S.C. wyszła w zmienionym składzie, za Eduarda Brocka wszedł Cristovam. Trener Ceary S.C. postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Wescley, a murawę opuścił Auremir.

W 57. minucie arbiter przyznał kartkę Willianowi Oliveirze z Ceary S.C.. Trener Botafogo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yuriego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Lucas Barros. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Thiago Galhardo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W 78. minucie João Paulo został zmieniony przez Wendersona, co miało wzmocnić jedenastkę Botafogo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Williana Oliveirę na Pedro Kena. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Luiz Otávio Anacleto Leandro
60′ Lucas Barros da Cunha
Samuel Xavier Brito
Gabriel Costa França
Andrevaldo de Jesus Santos
Marcelo da Conceição Benevenuto Malaquias
Eduardo Schroeder Brock45′ 46′
Rhuan da Silveira Castro
Thiago Galhardo do Nascimento Rocha  66′ (k.)
 39′ 43′ Marcos Vinícius de Jesus Araújo
Felipe de Oliveira Silva
Jean Carlos de Souza Irmer
Ricardo Dias Acosta
78′ João Paulo Mior
Wescley Gomes dos Santos46′
60′ Yuri Antônio Costa da Silva
Pedro Ken Morimoto Moreira80′
78′ Wenderson da Silva Costa Ferreira
Bergson Gustavo Silveira da Silva
43′ Lucas da Silva Ribeiro Campos

Victor Neves Rangel

Luiz Henrique Pachu Lira

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Botafogo żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.