Liga brazylijska - 38. kolejka Serie A: Avai Florianópolis - Atletico Paranaense 0-0

W pojedynku 38. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 8 grudnia, drużyna Avai Florianópolis zremisowała z Atletico Paranaense 0-0. Mecz na Estádio Aderbal Ramos da Silva obejrzało 2 445 widzów.

38. kolejka Brazylia - Serie A
2019-12-08 20:00 | Stadion: Estádio Aderbal Ramos da Silva | Widzów: 2445 | Arbiter: Dyorgines José Padovani Andrade
Avai FC Florianópolis
CA Paranaense Kurytyba
0
0

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów drużyna Avai Florianópolis wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Avai Florianópolis postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gabriel, a murawę opuścił Wesley Soares. W 55. minucie sędzia ukarał kartką Marquinhosa Silvę, piłkarza gospodarzy.

Trener Atletico Paranaense wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Brunona Nazárię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Tomás Andrade. W 63. minucie Pedro Castro zastąpił Marcinha. W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marcinha z Avai Florianópolis, a w 78. minucie Vitinha z drużyny przeciwnej.

W 72. minucie Pedrinho został zmieniony przez Matheusa Rossetta, a za Abnera wszedł na boisko Abner Felipe, co miało wzmocnić drużynę Atletico Paranaense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając João Paula na Viníciusa Araúję.

Abner Vinicius da Silva Santos77′
55′ Marcos Roberto da Silva Barbosa
Tomás Gustavo Andrade58′
83′ João Paulo da Silva Alves
Erick Luis Conrado Carvalho
46′ Wesley Soares Xavier
Guilherme de Aguiar Camacho
63′ Pedro Henrique de Castro Silva
Thonny Anderson da Silva Carvalho
63′ 71′ Márcio Rodrigues Velasco
Matheus Rossetto72′
46′ Gabriel Farias de Lima
Bruno dos Santos Nazário58′
83′ Vinícius Vasconcelos Araújo
Jáderson Flores dos Reis

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Avai Florianópolis obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.