Liga brazylijska - 37. kolejka Serie A: Sao Paulo FC - Porto Alegre 2-1 (1-0)

5 grudnia na Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) w São Paulo odbył się mecz 37. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Sao Paulo FC i Porto Alegre. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sao Paulo FC 2-1. Starcie obejrzało 30 822 widzów.

37. kolejka Brazylia - Serie A
2019-12-05 01:30 | Stadion: Estádio Cícero Pompeu de Toledo (Morumbi) | Widzów: 30822 | Arbiter: Braulio da Silva Machado
Guilherme Parede 70'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 42 pojedynki drużyna Porto Alegre wygrała 15 razy i zanotowała 14 porażek oraz 13 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie kartkę dostał Tchê Tchê, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sao Paulo FC w 16. minucie spotkania, gdy Antony strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Igor Gomes.

Między 18. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sao Paulo FC oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sao Paulo FC.

Drużyna Porto Alegre ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Vitor Bueno. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Antony.

Po chwili trener Porto Alegre postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Andrés D'Alessandro, a murawę opuścił Nonato. W tej samej minucie Neilton został zmieniony przez Nicolása Lópeza.

Trzeba było trochę poczekać, aby Guilherme Parede wywołał eksplozję radości wśród kibiców Porto Alegre, strzelając gola w 70. minucie pojedynku. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Porto Alegre: Víctorowi Cueście w 72. i Uendlowi w 90. minucie.

W 74. minucie Vitor Bueno został zmieniony przez Liziera, a za Pabla wszedł na boisko Luan, co miało wzmocnić jedenastkę Sao Paulo FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Heitora na Rafaela Sóbisa. Trener Sao Paulo FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jonasa Toró. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Igor Gomes. Jedenastce Porto Alegre zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Sao Paulo FC.

Marcelo Lomba do Nascimento
36′ Bruno Fabiano Alves
Edenílson Andrade dos Santos
12′ Danilo das Neves Pinheiro
Rodrigo Oliveira Lindoso26′
 49′ 18′ 74′ Vitor Frezarin Bueno
Gustavo Nonato Santana59′
90′ Igor Silveira Gomes
José Paolo Guerrero Gonzáles
85′ Pablo Felipe Teixeira
Neilton Meira Mestzk59′
 16′ Antony Matheus dos Santos
Bruno Vieira do Nascimento
85′ Luan Vinicius da Silva Santos
Patrick Bezerra do Nascimento
Gabriel Davi Gomes Sara
Andrés Nicolás D'Alessandro59′
Anderson Hernanes
Bruno César Pereira da Silva
74′ Igor Matheus Liziero Pereira
Martín Nicolás Sarrafiore
90′ Jonas Gabriel da Silva Nunes
Wellington Alves da Silva
Helio Junio Nunes de Castro
Nicolás Federico López Alonso59′
Alexandre Pato
Rafael Augusto Sóbis do Nascimento82′ 43′

Drużyna Sao Paulo FC zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Porto Alegre pokazał cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.