Liga brazylijska - 37. kolejka Serie A: Fluminense Rio de Janeiro - Fortaleza EC 0-0

5 grudnia na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbył się pojedynek 37. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fluminense i Fortaleza. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 39 965 widzów.

37. kolejka Brazylia - Serie A
2019-12-05 01:30 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Widzów: 39965 | Arbiter: Raphael Claus
Fluminense Rio de Janeiro
Fortaleza EC
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań zespół Fortaleza wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Fortaleza wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko André Luisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Osvaldo.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Paulão z Fortaleza, a w 54. minucie Yonego Gonzáleza z drużyny przeciwnej. W 63. minucie za Wellingtona Paulistę wszedł Kieza.

Chwilę później trener Fluminense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Wellington Nem, a murawę opuścił Nenê. W tej samej minucie w drużynie Fluminense doszło do zmiany. João Pedro wszedł za Yonego Gonzáleza. W 70. minucie żółtą kartką został ukarany Dodi, piłkarz gospodarzy.

Paulão z Fortaleza w tej samej minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 48. minucie. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Fortaleza doszło do zmiany. Bruno Melo wszedł za Romarinha. W 77. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Dodi, osłabiając drużynę Fluminense. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 70. minucie.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w zespole Fluminense doszło do zmiany. Evanilson wszedł za Marcosa Paula.

Carlos Emiliano Pereira
67′ Anderson Luis de Carvalho
Juan Sebastián Quintero Fletcher
70′ 77′ Douglas Moreira Fagundes
Paulo Roberto Valoura Junior
Yuri Oliveira Lima
Wellington Pereira Nascimento63′
Daniel Sampaio Simões
Osvaldo Lourenço Filho17′
88′ Marcos Paulo Costa do Nascimento
Francisco Edson Moreira da Silva
54′ 67′ Yony Alexander González Copete
Luis Otávio Bonilha de Oliveira
67′ . Wellington Nem
Gabriel Dias de Oliveira
88′ Francisco Evanilson de Lima Barbosa
André Luis da Costa Alfredo17′
67′ João Pedro Junqueira de Jesus
Welker Marçal de Almeida63′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Fortaleza pokazał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.