Liga brazylijska - 37. kolejka Serie A: Flamengo Río de Janeiro - Avai Florianópolis 6-1 (3-1)

W meczu 37. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 6 grudnia, zespół Flamengo Río de Janeiro wysoko wygrał z Avai Florianópolis 6-1 (3-1). Mecz na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro obejrzało 69 090 widzów.

37. kolejka Brazylia - Serie A
2019-12-06 00:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Widzów: 69090 | Arbiter: Jefferson Ferreira de Moraes
Lourenço 22'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków zespół Avai Florianópolis wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Flamengo Río de Janeiro w 11. minucie spotkania, gdy Giorgian De Arrascaeta zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Lincoln.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Lourenço. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Richard Franco.

Zawodnicy Flamengo Río de Janeiro odpowiedzieli strzeleniem gola. W 37. minucie Diego dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy zmusił do kapitulacji bramkarza Gabriel Barbosa. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 25 zdobytych bramek. Asystę przy golu zanotował Giorgian De Arrascaeta.

W 51. minucie za Luandersona wszedł Gabriel.

Niedługo później Lincoln wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flamengo Río de Janeiro, zdobywając kolejną bramkę w 57. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Giorgiana De Arrascaety.

Trener Flamengo Río de Janeiro wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Reiniera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Lincoln. Posunięcie trenera było słuszne. Reiniera zdobył piątą bramkę w 84. minucie spotkania. W 61. minucie Caio Paulista został zmieniony przez Viníciusa Araúję, co miało wzmocnić zespół Avai Florianópolis. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giorgiana De Arrascaetę na Gersona w 72. minucie oraz Évertona Ribeira na Williana Arão w tej samej minucie. W 74. minucie kartką został ukarany Lourenço, piłkarz Avai Florianópolis.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Flamengo Río de Janeiro w 84. minucie spotkania, gdy Reinier strzelił piątego gola. W zdobyciu bramki pomógł Diego.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w zespole Avai Florianópolis doszło do zmiany. Marcinho wszedł za Wesleya Soaresa.

W 89. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Reinier z Flamengo Río de Janeiro. Asystę przy golu zaliczył Rafinha.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 6-1.

Luanderson Johnala Marques da Silva51′
 11′ 72′ Giorgian De Arrascaeta
Caio Fernando de Oliveira61′
82′ Éverton Augusto de Barros Ribeiro
Ramon dos Santos Pereira
 37′ Ribas da Cunha Diego
Richard Darío Franco Escobar
Robert Ayrton Piris Da Motta
Wesley Soares Xavier86′
 57′ 61′ Lincoln Corrêa dos Santos
Jonathan Luiz Moreira Rosa Junior
 39′ Gabriel Barbosa Almeida
Gustavo Henrique Ferrareis
61′  84′, 89′ Reinier Jesus Carvalho
Luan Martins Pereira
Vinicius de Souza Costa
Márcio Rodrigues Velasco86′
Hugo Moura Arruda da Silva
Gabriel Farias de Lima51′
72′ Gerson Santos da Silva
Igor Leandro Goularte do Nascimento
82′ Willian Souza Arão da Silva
Vinícius Vasconcelos Araújo61′
Orlando Enrique Berrío Meléndez

Vitor Gabriel Claudino Rego Ferreira

Lucas da Silva de Jesus

Drużyna Flamengo Río de Janeiro była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Flamengo Río de Janeiro żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.