Liga brazylijska - 37. kolejka Serie A: Atletico Paranaense - Santos 1-0 (0-0)

4 grudnia na Estádio Joaquim Américo Guimarães w Kurytybie odbył się mecz 37. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atletico Paranaense i Santosu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atletico Paranaense 1-0. Na stadionie stawiło się 29 746 widzów.

37. kolejka Brazylia - Serie A
2019-12-04 23:00 | Stadion: Arena da Baixada | Widzów: 29746 | Arbiter: Anderson Daronco
CA Paranaense Kurytyba
Santos FC Sao Paulo
1
0
M. Rubén 47'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Drużyna Santosu wygrała aż 20 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 11.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 34. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Luanowi Peresowi z drużyny gości.

W 41. minucie Evandro zastąpił Eduarda Sashę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Atletico Paranaense wyszedł w zmienionym składzie, za Jonathana wszedł Mádson.

Na początku drugiej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Marco Ruben dla drużyny Atletico Paranaense. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Rony.

W 68. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Luan Peres z drużyny Santosu i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 34. minucie. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Léo Pereira, zawodnik Atletico Paranaense. Chwilę później trener Atletico Paranaense postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lucha Gonzáleza wszedł Adriano, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Atletico Paranaense utrzymać prowadzenie.

A trener Santosu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carlosa Sáncheza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie 10 strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Jean Mota. W 82. minucie Alison został zmieniony przez Felipe Jonatana, co miało wzmocnić zespół Santosu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcela Cirina na Brunona Guimarãesa. Od 88. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Everson Felipe Marques Pires
90′ Márcio Gonzaga de Azevedo
Felipe Aguilar Mendoza
Thiago Heleno Henrique Ferreira
Luan Peres Petroni34′ 68′
46′ . Jonathan
Marcos Rogério Ricci Lopes
73′ Leonardo Pereira
Gustavo Henrique Vernes88′
Wellington Aparecido Martins
Jean Mota Oliveira de Sousa81′
Guilherme de Aguiar Camacho
Yeferson Julio Soteldo Martínez
77′ Luis Oscar Gonzalez
Diego Cristiano Evaristo88′
 47′ Marco Gastón Ruben
Evandro Goebel41′
90′ Marcelo Cirino da Silva
Alison Lopes Ferreira82′
Ronielson da Silva Barbosa
Mário Sérgio Santos Costa90′
Leonardo da Silva Vieira
Vanderlei Farias da Silva
77′ Correia Claro Adriano
João Paulo Silva Martins
Abner Vinicius da Silva Santos
Luiz Felipe Do Nascimento dos Santos
46′ Mádson Ferreira dos Santos
Lucas Verissimo da Silva
90′ Bruno Guimarães Rodriguez Moura