Liga brazylijska - 36. kolejka Serie A: Santos FC Sao Paulo - Chapecoense AF 2-0 (1-0)

1 grudnia na Estádio Urbano Caldeira odbył się pojedynek 36. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Santosu i Chapecoense. Mecz zakończył się zwycięstwem Santosu 2-0. Na stadionie stawiło się 6 961 widzów.

36. kolejka Brazylia - Serie A
2019-12-01 23:00 | Stadion: Estádio Urbano Caldeira | Widzów: 6961 | Arbiter: Marielson Alves Silva
Santos FC Sao Paulo
Chapecoense AF
2
0
Lucas Verissimo 8'
Evandro 49'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Santosu wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Lucas Verissimo. Sytuację bramkową stworzył Evandro.

W 36. minucie Renato został zastąpiony przez Dalberta. W 37. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marinha z Santosu, a w 38. minucie Dalberta z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Santosu.

Trener Santosu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Derlisa Gonzáleza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Tailson. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugą bramkę.

Zespół Chapecoense ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 49. minucie wynik na 2-0 podwyższył Evandro. Przy strzeleniu gola pomagał Marinho.

Między 53. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej. W 62. minucie Hiago został zmieniony przez Maurícia Ramosa, a za Elicarlos wszedł na boisko Gustavo Campanharo, co miało wzmocnić jedenastkę Chapecoense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Evandra na Diego Pitucę oraz Eduarda Sashę na Kaia Jorgego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

José Renato da Silva Junior36′
 8′ Lucas Verissimo da Silva
Roberto Heuchayer Santos De Araujo
Gustavo Henrique Vernes
Carlos Eduardo Santos Oliveira
 49′ 53′ 77′ Evandro Goebel
Douglas Silva Bacelar83′
73′ Alison Lopes Ferreira
Fernando Camilo Farias
Carlos Sánchez
William José de Souza89′
37′ Mário Sérgio Santos Costa
Márcio Rodrigues Araújo
89′ Eduardo Colcenti Antunes
Elicarlos Souza Santos81′
46′ Tailson Pinto Gonçalves
Vinícius Farias Locatelli
77′ Diego Cristiano Evaristo
Diego Fabián Torres
Sandry Roberto Santos Goes
Dalberto Luan Belo36′ 38′
Jobson Souza Santos
Renato Kayzer de Souza
Lucas Henrique Ferreira Venuto

46′ Derlis Alberto González Galeano

89′ Kaio Jorge Pinto Ramos

Zespół Santosu był w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników gości. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze Santosu dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.