Liga brazylijska - 36. kolejka Serie A: Palmeiras - Flamengo Río de Janeiro 1-3 (0-2)

1 grudnia na Allianz Parque w São Paulo odbył się pojedynek 36. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Palmeiras i Flamengo Río de Janeiro. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Flamengo Río de Janeiro 3-1. Na stadionie zasiadło 22 219 widzów.

36. kolejka Brazylia - Serie A
2019-12-01 20:00 | Stadion: Allianz Parque | Widzów: 22219 | Arbiter: Ricardo Marques Ribeiro
Gabriel Barbosa 45',46'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 starcia drużyna Palmeiras wygrała 13 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W czwartej minucie bramkę zdobył Giorgian De Arrascaeta. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gabriel Barbosa.

W 34. minucie kartką został ukarany Rafinha, zawodnik gości.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Flamengo Río de Janeiro, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry celnym strzałem popisał się Gabriel Barbosa. To już dwudzieste trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Giorgian De Arrascaeta.

Kibice Palmeiras nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gustava Scarpę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ramires. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić pierwszego gola. Na drugą połowę jedenastka Flamengo Río de Janeiro wyszła w zmienionym składzie, za Brunona Henriquego wszedł Diego.

W 46. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Gabriel Barbosa z Flamengo Río de Janeiro. Asystę przy golu zanotował Gerson.

W 54. minucie Lucas Lima zastąpił Williana. W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Vitinhowi z Flamengo Río de Janeiro. W 59. minucie Rafinha został zmieniony przez Rodineiego, co miało wzmocnić zespół Flamengo Río de Janeiro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Felipe Mela na Matheusa Fernandesa.

Po chwili trener Flamengo Río de Janeiro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Robert Piris, a murawę opuścił Vitinho. Na osiem minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Willian, zawodnik Palmeiras.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Matheus Fernandes. Bramka padła po podaniu Gustava Scarpy.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Marcio Rafael Rafinha34′ 59′
54′ Lucas Rafael Araujo Lima
Giorgian De Arrascaeta  4′
Bruno Henrique Corsini
Gerson Santos da Silva
64′ Felipe Melo de Carvalho
Willian Souza Arão da Silva
46′ . Ramires
Reinier Jesus Carvalho
64′  84′ Matheus Fernandes Siqueira
Vinicius de Souza Costa
46′ Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Lincoln Corrêa dos Santos
54′ 82′ Willian Gomes de Siqueira
Lucas da Silva de Jesus

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Flamengo Río de Janeiro pokazał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.