Liga brazylijska - 36. kolejka Serie A: Goiás EC - Fortaleza EC 1-2 (1-2)

W starciu 36. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 1 grudnia, jedenastka Goias EC przegrała z Fortaleza 1-2 (1-2). Mecz na Estádio do Governo do Estado de Goiás (Serra Dourada) w Goiânii obejrzało 27 781 widzów.

36. kolejka Brazylia - Serie A
2019-12-01 20:00 | Stadion: Estádio do Governo do Estado de Goiás (Serra Dourada) | Widzów: 27781 | Arbiter: Dewson Fernando Freitas da Silva
Osvaldo 26'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów drużyna Goias EC wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Bruno Melo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fortaleza , zdobywając bramkę w 16. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Juninho.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fortaleza w 26. minucie spotkania, gdy Osvaldo strzelił drugiego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Edinho.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 43. minucie wynik ustalił Rafael Moura. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Michael.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Między 48. a 64. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 64. minucie Alan Ruschel został zastąpiony przez Jeffersona.

Chwilę później trener Fortaleza postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Marlon, a murawę opuścił Osvaldo. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Fortaleza doszło do zmiany. André Luis wszedł za Edinha. W 75. minucie sędzia ukarał kartką Kiezę, piłkarza Fortaleza.

Trener Goias EC postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Thalles'a i na pole gry wprowadził napastnika Rafinhę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 82. minucie Yago został zmieniony przez Yaga Felipe'a, co miało wzmocnić drużynę Goias EC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kiezę na Wellingtona Paulistę. W doliczonej czwartej minucie starcia kartkę dostał Marlon z zespołu gości.

Jedenastce Goias EC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Fortaleza.

Paulo Marcos de Jesus Ribeiro
64′ Alan Luciano Ruschel
Bruno Ferreira Melo  16′
Rafael Vaz dos Santos
Juan Sebastián Quintero Fletcher48′
82′ Yago da Silva Rocha
Felipe Araruna Hoffmann
Leonardo de Souza Sena
Gabriel Dias de Oliveira64′
Gilberto dos Santos Souza Júnior
Paulo Roberto Valoura Junior
77′ Thalles Gabriel Morais dos Reis
Osvaldo Lourenço Filho  26′ 65′
48′ Michael Richard Delgado de Oliveira
Welker Marçal de Almeida75′ 87′
 43′ Rafael Martiniano de Miranda
Luis Otávio Bonilha de Oliveira
82′ Yago Felipe da Costa Rocha
Marlon Adriano Prezotti65′ 90′
64′ Jefferson Junio Antônio da Silva
Wanderley Sousa de Jesus
Kaio Nunes Ferreira
Mariano Vásquez
Luiz Eduardo da Silva dos Santos
André Luis da Costa Alfredo73′
77′ Rafael Diniz Alves e Silva
Matheus Alessandro dos Santos Pereira
Vinicius Lopes da Silva
Wellington Pereira Nascimento87′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Goias EC, natomiast piłkarzom gości pokazał cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.