Liga brazylijska - 36. kolejka Serie A: Botafogo - Porto Alegre 0-1 (0-0)

W meczu 36. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 30 listopada, zespół Botafogo przegrał z Porto Alegre 0-1 (0-0). Mecz na Estádio Nilton Santos w Rio de Janeiro obejrzało 30 596 widzów.

36. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-30 23:00 | Stadion: Estádio Nilton Santos | Widzów: 30596 | Arbiter: Rodolpho Toski Marques
Botafogo Rio de Janeiro
Internacional Porto Alegre
0
1
P. Guerrero 84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Jedenastka Porto Alegre wygrała aż 15 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko dziewięć.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Botafogo: Aleksowi Santanie w 52. i Maurowi Carlemu w 57. minucie. W 60. minucie za Patricka wszedł Nonato.

W 61. minucie arbiter pokazał kartkę Rodrigowi Lindosowi, piłkarzowi gości. Po chwili trener Botafogo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Fernanda Costanzę. Na boisko wszedł Marcinho, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 70. minucie Alex Santana został zmieniony przez Leonarda Valencię, co miało wzmocnić jedenastkę Botafogo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Neiltona na Nicolása Lópeza.

Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Porto Alegre doszło do zmiany. Wellington Silva wszedł za Guilherme Paredego. W tej samej minucie w drużynie Botafogo doszło do zmiany. Jean wszedł za Cícerę.

Jedyną bramkę meczu dla Porto Alegre zdobył José Guerrero w 84. minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom jedenastki gości: Uendlowi i Edenílsonowi.

Marcelo Lomba do Nascimento
57′ Mauro Joel Carli
Víctor Leandro Cuesta
Marcelo da Conceição Benevenuto Malaquias
Rodrigo Modesto da Silva Moledo
67′ Fernando Peixoto Costanza
Uendel Pereira Gonçalves90′
Yuri Antônio Costa da Silva
Heitor Rodrigues da Fonseca
Rhuan da Silveira Castro
Edenílson Andrade dos Santos90′
52′ 70′ Alex Paulo Menezes Santana
Patrick Bezerra do Nascimento60′
João Paulo Mior
Rodrigo Oliveira Lindoso61′
77′ Cicero Santos
Danilo Fernandes Batista
67′ Marcio Almeida de Oliveira
Bruno César Pereira da Silva
77′ Jean Carlos de Souza Irmer
Gustavo Nonato Santana60′
Caio Alexandre Sousa e Silva
Martín Nicolás Sarrafiore
70′ Leonardo Felipe Valencia Rossel
Wellington Alves da Silva77′
Lucas da Silva Ribeiro Campos
Nicolás Federico López Alonso71′
Vinicius Rodolfo de Souza Oliveira
Rafael Augusto Sóbis do Nascimento
Igor Cássio Vieira dos Santos

Wyjątkowa nieporadność napastników Botafogo była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Zespół Porto Alegre zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Porto Alegre pokazał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.