Liga brazylijska - 35. kolejka Serie A: Fluminense - Palmeiras 1-0 (1-0)

W pojedynku 35. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 28 listopada, jedenastka Fluminense wygrała z Palmeiras 1-0 (1-0). Mecz na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro obejrzało 30 947 widzów.

35. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-28 23:30 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Widzów: 30947 | Arbiter: Leandro Pedro Vuaden
Fluminense Rio de Janeiro
Palmeiras Sao Paulo
1
0
Marcos Paulo 38'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 starć zespół Palmeiras wygrał 19 razy i zanotował 13 porażek oraz cztery remisy.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Kibice Fluminense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dodiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Airton. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę.

Jedynego gola meczu strzelił Marcos Paulo dla jedenastki Fluminense. Bramka padła w tej samej minucie. W 42. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Hyorana z Palmeiras, a w 44. minucie Digão z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fluminense.

Na drugą połowę drużyna Palmeiras wyszła w zmienionym składzie, za Hyorana wszedł Dudu. Trener Palmeiras postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Lucas Lima, a murawę opuścił Raphael Veiga.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Palmeiras: Victorowi Luisowi w 65. i Willianowi w 72. minucie. W 74. minucie Marcos Paulo zastąpił Pabla Dyega. W 76. minucie Willian został zmieniony przez Gabriela Verona, co miało wzmocnić jedenastkę Palmeiras. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gansę na Nenê'a.

Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Victor Luis Chuab Zamblauskas65′
90′ Marcílio Florêncio Mota Filho
Vitor Hugo Franchescoli de Souza
Caio Henrique Oliveira Silva
Luan Garcia Teixeira
44′ Rodrigo Júnior Paula Silva
Mayke Rocha de Oliveira
84′ Paulo Henrique Chagas de Lima
Raphael Cavalcante Veiga57′
12′ Airton Ribeiro
Hyoran Kaue Dalmoro42′ 46′
Allan Rodrigues de Souza
Thiago dos Santos
86′ Daniel Sampaio Simões
Matheus Fernandes Siqueira
 38′ 74′ Marcos Paulo Costa do Nascimento
Eduardo Luis Abonizio Souza
84′ Anderson Luis de Carvalho
Marcos Luis Rocha Aquino
Milhomen Gusmao Guilherme
Lucas Rafael Araujo Lima57′
12′ Douglas Moreira Fagundes
Brum Deyverson
74′ Pablo Dyego
Gabriel Veron Fonseca de Souza76′
Lucas Vinicius Gonçalves da Silva
Eduardo Pereira Rodrigues46′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Palmeiras pokazał cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.