Liga brazylijska - 35. kolejka Serie A: Flamengo Río de Janeiro - Ceará SC 4-1 (0-1)

W spotkaniu 35. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 28 listopada, zespół Flamengo Río de Janeiro wygrał z Cearą S.C. 4-1 (0-1). Mecz na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro obejrzało 67 539 widzów.

35. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-28 01:30 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Widzów: 67539 | Arbiter: Paulo Roberto Alves Júnior
Thiago Galhardo 27'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów drużyna Ceary S.C. wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut zespół Flamengo Río de Janeiro zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Ceary S.C. była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ceary S.C. w 27. minucie spotkania, gdy Thiago Galhardo zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Chico.

W 37. minucie za Reiniera wszedł Vitinho. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Valdowi z Ceary S.C. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ceary S.C..

Drugą połowę drużyna Ceary S.C. rozpoczęła w zmienionym składzie, za Thiaga Galharda wszedł Tiago Alves. Trener Flamengo Río de Janeiro postanowił zagrać agresywniej. W 53. minucie zmienił pomocnika Diego i na pole gry wprowadził napastnika Lincolna, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 57. minucie żółtą kartkę dostał Vitinho z zespołu gospodarzy.

Piłkarze Flamengo Río de Janeiro otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 65. minucie gola wyrównującego strzelił Bruno Henrique. To już dziewiętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Ceary S.C. doszło do zmiany. Mateus Gonçalves wszedł za Ricardinha.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 74. minucie Bruno Henrique po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-1. Sytuację bramkową stworzył Giorgian De Arrascaeta.

Chwilę później trener Ceary S.C. postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Leandro Carvalho, a murawę opuścił João Lucas. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska Samuel Xavier osłabiając tym samym zespół gości.

W 85. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Bruno Henrique z Flamengo Río de Janeiro. W 87. minucie w drużynie Flamengo Río de Janeiro doszło do zmiany. Gerson wszedł za Giorgiana De Arrascaetę.

Niedługo później Vitinho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Flamengo Río de Janeiro, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. Asystę przy bramce zanotował Éverton Ribeiro.

Dwie minuty później arbiter pokazał żółtą kartkę Rodrigowi Caiowi, piłkarzowi Flamengo Río de Janeiro. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Diogo José Gonçalves da Silva
90′ Rodrigo Caio Coquette Russo
Eduardo Schroeder Brock
37′ Reinier Jesus Carvalho
Thiago Galhardo do Nascimento Rocha  27′ 46′
87′ Giorgian De Arrascaeta
Felipe de Oliveira Silva
Éverton Augusto de Barros Ribeiro
Ricardo Dias Acosta71′
53′ Ribas da Cunha Diego
Fábio Gonçalves
Willian Souza Arão da Silva
Pedro Ken Morimoto Moreira
 65′, 74′, 85′ Bruno Henrique Pinto
Pedro Julião Azevedo Junior
87′ Gerson Santos da Silva
Wanderson Felippe Cardoso dos Santos
Orlando Enrique Berrío Meléndez
Leandro Carvalho da Silva76′
37′  90′ 57′ Victor Vinicius Coelho Santos
Mateus Gonçalves Martins71′
53′ Lincoln Corrêa dos Santos
Bergson Gustavo Silveira da Silva
Lucas da Silva de Jesus

Zespół Flamengo Río de Janeiro był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.