Liga brazylijska - 35. kolejka Serie A: EC Bahia - CA Mineiro Belo Horizonte 1-1 (0-0)

W starciu 35. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 28 listopada, drużyna Bahia zremisowała z Atlético Mineiro 1-1 (0-0). Mecz na Arena Fonte Nova w Salvadorze obejrzało 12 759 widzów.

35. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-28 01:00 | Stadion: Arena Fonte Nova | Widzów: 12759 | Arbiter: Thiago Duarte Peixoto
EC Bahia
CA Mineiro Belo Horizonte
1
1
Elber 64'
J. Cazares 54'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań zespół Bahia wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Dziewięć meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Flavio z drużyny gospodarzy. Była to 31. minuta spotkania.

Na drugą połowę jedenastka Bahia wyszła w zmienionym składzie, za Luccę wszedł Arthur Caike.

Dopiero w drugiej połowie Juan Cazares wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético Mineiro , zdobywając bramkę w 54. minucie starcia.

Zawodnicy Bahia szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Elber. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gregore.

W 66. minucie za Jaira wszedł Ramón Martínez. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Rómulowi Oterowi z Atlético Mineiro. Po chwili trener Bahia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Fernandão, a murawę opuścił Elber.

A trener Atlético Mineiro wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Viníciusa Goesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Luan. W 81. minucie w drużynie Atlético Mineiro doszło do zmiany. Leonardo Silva wszedł za Juana Cazaresa. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Juan Ramón Cazares Sevillano  54′ 81′
31′ Flavio Medeiros da Silva
José Marcos Costa Martins
Gilberto Oliveira Souza Junior
Rómulo Otero Vásquez69′
46′ Lucca Borges De Brito
Jair Rodrigues Júnior66′
Artur Victor Guimarães
Franco Matías Di Santo
 64′ 75′ José Elber Pimentel da Silva
Ricardo de Oliveira
46′ Arthur Caike do Nascimento Cruz
Maicon Marques Bitencourt
75′ José Fernando Viana de Santana
Geuvânio Santos Silva

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół Bahia w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.