Liga brazylijska - 35. kolejka Serie A: Cruzeiro EC - CS Alagoano 0-1 (0-1)

29 listopada na Estádio Governador Magalhães Pinto w Belo Horizonte odbyło się starcie 35. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Cruzeiro i Alagoano. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Alagoano 1-0. Na stadionie zasiadło 34 290 widzów.

35. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-29 01:30 | Stadion: Estádio Governador Magalhães Pinto | Widzów: 34290 | Arbiter: Vinicius Gonçalves Dias Araujo
Cruzeiro Belo Horizonte
CS Alagoano
0
1
Alan Costa 43'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Cruzeiro wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut drużyna Cruzeiro zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Alagoano była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Alagoano: Eullerowi w 24. i Jordiemu w 30. minucie.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Alan Costa dla zespołu Alagoano. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Alagoano.

Na drugą połowę zespół Cruzeiro wyszedł w zmienionym składzie, za Édersona, Freda weszli Robinho, Diederrick Tagueu. W 57. minucie kartką został ukarany Jonathan Gómez, piłkarz gości.

W 59. minucie Euller zastąpił Warleya. W 65. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Thiago Neves spudłował fatalnie. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Chwilę później trener Cruzeiro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Sassá, a murawę opuścił Ezequiel.

A trener Alagoano wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Brunona Alvesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Apodi. W 74. minucie kartkę dostał João Vitor z zespołu gości. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Alagoano doszło do zmiany. Jean Cleber wszedł za Rafinhę.

Elosman Euller Silva Cavalcanti24′ 59′
46′ Éderson José dos Santos Lourenço da Silva
Rafael Chagas Machado87′
65′ (k.) Thiago Neves Augusto
Dawhan Fran Urano Da Purificação Oliveira
Henrique Pacheco de Lima
Nilton Ferreira Júnior
46′ Fred
Jonathan David Gómez57′
Pedro Rocha Neves
João Vitor Lima Gomes74′
69′ Ezequiel Santos da Silva
Marcos Gabriel do Nascimento

46′ Róbson Michael Signorini

69′ Luiz Ricardo Alves

David Correa da Fonseca

46′ Diederrick Joel Tagueu Tadjo

Drużyna Cruzeiro postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki. Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Alagoano, która potrzebowała tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Alagoano przyznał cztery żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.