Liga brazylijska - 35. kolejka Serie A: Corinthians - Avai Florianópolis 3-0 (1-0)

28 listopada na Arena Corinthians w São Paulo odbyło się spotkanie 35. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Corinthians i Avai Florianópolis. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Corinthians 3-0. Mecz obejrzało 17 441 widzów.

35. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-28 01:30 | Stadion: Neo Química Arena | Widzów: 17441 | Arbiter: Wagner do Nascimento Magalhaes
M. Boselli 87'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć zespół Avai Florianópolis wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Taktyka trenera drużyny Avai Florianópolis już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców drużyny Avai Florianópolis. Trzeba było trochę poczekać, aby Gustavo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Corinthians , zdobywając bramkę w 22. minucie spotkania. Asystę przy golu zaliczył Clayson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Corinthians.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Corinthians, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie wynik na 2-0 podwyższył Júnior Urso. Asystę zaliczył Gustavo.

W 56. minucie za Danila Avelara wszedł Carlos Augusto. W 76. minucie arbiter ukarał kartką Richarda Franco, zawodnika gości. Kibice Corinthians nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jádsona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Janderson. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić trzecią bramkę.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Corinthians doszło do zmiany. Mauro Boselli wszedł za Gustava.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Mauro Boselli. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Fágner.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Vladimir Orlando Cardoso de Araújo Filho
56′ Danilo Fernando Avelar
Eduardo Kunde
 52′ Ocimar de Almeida Júnior
Luanderson Johnala Marques da Silva
Gabriel Girotto Franco
Caio Fernando de Oliveira
Pedrinho
João Paulo da Silva Alves74′
 22′ 82′ Gustavo Henrique da Silva Sousa
Richard Darío Franco Escobar76′
Clayson Henrique da Silva Vieira
Vinícius Vasconcelos Araújo59′
76′ Janderson Santos de Souza
Ramon dos Santos Pereira
56′ Carlos Augusto Zopalato Neves
Wesley Soares Xavier74′
76′ . Jadson
Igor Leandro Goularte do Nascimento63′
Ramiro Moschen Benetti
Jonathan Luiz Moreira Rosa Junior59′
Júnior Nazareno Sornoza Moreira

82′  87′ Mauro Boselli

Silva De Souza Vagner Love

Jedenastka Corinthians zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Avai Florianópolis pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.