Liga brazylijska - 35. kolejka Serie A: Chapecoense AF - Botafogo Rio de Janeiro 0-1 (0-0)

W meczu 35. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 27 listopada, drużyna Chapecoense przegrała z Botafogo 0-1 (0-0). Mecz na Arena Condá w Chapecó obejrzało 3 582 widzów.

35. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-27 23:30 | Stadion: Arena Condá | Widzów: 3582 | Arbiter: Anderson Daronco
Chapecoense AF
Botafogo Rio de Janeiro
0
1
Rhuan 53'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków drużyna Chapecoense wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Maurícia Ramosa z Chapecoense, a w 40. minucie Gabriela z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Botafogo rozpoczął w zmienionym składzie, za Igora Cássia wszedł Luiz Fernando.

Jedynego gola meczu strzelił Rhuan dla jedenastki Botafogo. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystował João Paulo.

W 61. minucie Maurício Ramos został zmieniony przez Camila. A kibice Botafogo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jeana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić João Paulo. W 66. minucie kartkę otrzymał Luiz Fernando z Botafogo.

Trener Chapecoense postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Renata i na pole gry wprowadził napastnika Arthura Gomesa, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Brunona Pacheca z Chapecoense, a w 82. minucie Rhuana z drużyny przeciwnej. W 78. minucie Roberto został zmieniony przez Gustava Campanhara, co miało wzmocnić drużynę Chapecoense. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Diego Souzę na Viníciusa Tanquego.

Roberto Junior Fernandez
66′ José Renato da Silva Junior
Gabriel Costa França40′
69′ Bruno de Jesus Pacheco
Marcelo da Conceição Benevenuto Malaquias
25′ 61′ Maurício Donizeti Ramos Junior
Fernando Peixoto Costanza
78′ Roberto Heuchayer Santos De Araujo
Mauro Joel Carli
61′ Fernando Camilo Farias
Rickson Barbosa Sá da Conceição
78′ Gustavo Campanharo
Luiz Fernando Moraes dos Santos46′ 66′
66′ Arthur Gomes Lourenço
Luis Henrique Tomaz de Lima

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Botafogo, a w drugiej dwie. Piłkarze gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.