Liga brazylijska - 35. kolejka Serie A: Atletico Paranaense - Gremio 2-0 (1-0)

28 listopada na Estádio Joaquim Américo Guimarães w Kurytybie odbyło się starcie 35. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Atletico Paranaense i Gremio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atletico Paranaense 2-0. Mecz obejrzało 20 974 widzów.

35. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-28 01:30 | Stadion: Arena da Baixada | Widzów: 20974 | Arbiter: Bruno Arleu de Araujo
CA Paranaense Kurytyba
Gremio Porto Alegre
2
0
Márcio Azevedo 33'
Nikão 64'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 42 pojedynki drużyna Gremio wygrała 22 razy i zanotowała osiem porażek oraz 12 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Wellington z Atletico Paranaense. Była to siódma minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Atletico Paranaense w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Márcio Azevedo. Przy zdobyciu bramki asystował Rony.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atletico Paranaense.

W 51. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Brunonowi Cortezowi, zawodnikowi Gremio. W 57. minucie Jonathan został zastąpiony przez Adriana.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Gremio: Walterowi Kannemannowi w 61. i Matheusowi Henriquemu w 63. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico Paranaense w 64. minucie spotkania, gdy Nikão zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Nikão z drużyny gospodarzy.

W 67. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Diego Tardelli osłabiając tym samym zespół Gremio. Chwilę później trener Gremio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Pepê, a murawę opuścił Luciano. W tej samej minucie trener Atletico Paranaense postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Lucha Gonzáleza. Na boisko wszedł Léo Cittadini, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michela z Gremio, a w 79. minucie Camachę z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Camacho został zmieniony przez Ericka, co miało wzmocnić drużynę Atletico Paranaense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alissona na Darlana Mendesa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Paulo Victor de Mileo Vidotti
 33′ Márcio Gonzaga de Azevedo
Bruno Cortês Barbosa51′
Thiago Heleno Henrique Ferreira
Rafael Galhardo de Souza
57′ . Jonathan
Pedro Tonon Geromel
Leonardo Pereira
Walter Kannemann61′
7′ Wellington Aparecido Martins
Alisson Euler de Freitas Castro84′
79′ 79′ Guilherme de Aguiar Camacho
Matheus Henrique de Souza63′
 64′ (k.) 66′ Maycon Vinicius Ferreira da Cruz
Michel Ferreira dos Santos74′
68′ Luis Oscar Gonzalez
. Julio Cesar
57′ Correia Claro Adriano
Jonathan Doin
68′ Leonardo Cittadini
Antônio Josenildo Rodrigues de Oliveira
79′ Erick Luis Conrado Carvalho