Liga brazylijska - 34. kolejka Serie A: Ceará SC - Sao Paulo Futebol Clube 1-1 (0-1)

W meczu 34. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 24 listopada, jedenastka Ceary S.C. zremisowała z Sao Paulo FC 1-1 (0-1). Mecz na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo w Fortaleza obejrzało 29 001 widzów.

34. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-24 23:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Widzów: 29001 | Arbiter: Rafael Traci
Ceará SC
Sao Paulo Futebol Clube
1
1
Felipe Silva 90'
Vitor Bueno 45'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań zespół Ceary S.C. wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Ceary S.C. zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Sao Paulo FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Samuel Xavier z zespołu gospodarzy. Była to 32. minuta meczu.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy Sao Paulo FC otworzyli wynik. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Vitor Bueno. Przy strzeleniu gola pomógł Juanfran.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sao Paulo FC.

Drugą połowę drużyna Ceary S.C. rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bergsona wszedł Thiago Galhardo. Kibice Ceary S.C. nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mateusa Gonçalvesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Wescley. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W 59. minucie sędzia ukarał kartką Fabinha, piłkarza gospodarzy. W 65. minucie Antony został zastąpiony przez Ranila. Chwilę później trener Sao Paulo FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Reinalda. Na boisko wszedł Léo, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 76. minucie Liziero został zmieniony przez Húdsona, co miało wzmocnić drużynę Sao Paulo FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ricardinha na Juninha Quixadę. W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luiza Otávia z Ceary S.C., a w 87. minucie Juanfrana z drużyny przeciwnej.

Mimo że zespół Ceary S.C. nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 73 ataki oddał tylko siedem celnych strzałów, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W doliczonej szóstej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Felipe Silva. Sytuację bramkową stworzył Mateus Gonçalves.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Tiago Luis Volpi
81′ Luiz Otávio Anacleto Leandro
Bruno Fabiano Alves
32′ Samuel Xavier Brito
Robert Abel Arboleda Escobar
João Lucas Cardoso
Reinaldo Manoel da Silva67′
Tiago dos Santos Alves
Torres Belen Juanfran87′
 90′ Felipe de Oliveira Silva
Vitor Frezarin Bueno  45′
79′ Ricardo Dias Acosta
Igor Silveira Gomes
46′ Wescley Gomes dos Santos
Daniel Alves
59′ Fábio Gonçalves
Danilo das Neves Pinheiro
46′ Bergson Gustavo Silveira da Silva
Anderson Vieira Martins
46′ Thiago Galhardo do Nascimento Rocha
Jucilei da Silva
Vinícius Moreira de Lima
Luan Vinicius da Silva Santos
Pedro Ken Morimoto Moreira
Anderson Hernanes
79′ Pedro Julião Azevedo Junior
Húdson Rodrigues dos Santos76′
Wanderson Felippe Cardoso dos Santos
Jonas Gabriel da Silva Nunes
Leandro Carvalho da Silva
Helio Junio Nunes de Castro
46′ Mateus Gonçalves Martins
Alexandre Pato
Willian Popp
Raniel Santana de Vasconcelos65′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Sao Paulo FC pokazał jedną.