Liga brazylijska - 34. kolejka Serie A: Avai FC Florianópolis - Chapecoense AF 0-1 (0-0)

W meczu 34. kolejki brazylijskiej Serie A, który rozegrany został 24 listopada, drużyna Avai Florianópolis przegrała z Chapecoense 0-1 (0-0). Mecz na Estádio Aderbal Ramos da Silva obejrzało 2 316 widzów.

34. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-24 23:00 | Stadion: Estádio Aderbal Ramos da Silva | Widzów: 2316 | Arbiter: Raphael Claus
Avai FC Florianópolis
Chapecoense AF
0
1
Everaldo 77'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 47 starć drużyna Chapecoense wygrała 21 razy i zanotowała 19 porażek oraz siedem remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Avai Florianópolis próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Hiago osłabiając tym samym zespół gości. W 54. minucie Camilo zastąpił Maurícia Ramosa.

W 57. minucie sędzia wyrzucił z boiska Matheusa Barbosę z Avai Florianópolis. Trener Avai Florianópolis wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Luanzinha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Luanderson. W 70. minucie Arthur Gomes został zmieniony przez Dalberta, co miało wzmocnić drużynę Chapecoense. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Caia Paulistę na Igora Leandra.

Po chwili trener Chapecoense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Renato Kayzer, a murawę opuścił Gustavo Campanharo.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla Chapecoense zdobył Everaldo. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zanotował Renato Kayzer.

W 85. minucie w zespole Avai Florianópolis doszło do zmiany. Matheus wszedł za Lourença. Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Douglas z drużyny gości. Była to 90. minuta starcia.

João Ricardo Riedi
57′ Matheus Barbosa Teixeira
Carlos Eduardo Santos Oliveira
66′ Luanderson Johnala Marques da Silva
Douglas Silva Bacelar90′
77′ Caio Fernando de Oliveira
Everaldo Stum  77′
85′ João Paulo Ferreira Lourenço
Vinícius Farias Locatelli
66′ Luan Martins Pereira
Elicarlos Souza Santos
Márcio Rodrigues Velasco
Diego Fabián Torres
Gabriel Farias de Lima
Dalberto Luan Belo70′
77′ Igor Leandro Goularte do Nascimento
Renato Kayzer de Souza77′
85′ Matheus Lucas Jacintho Ferreira

Przewaga zespołu Avai Florianópolis w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną czerwoną kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Chapecoense pokazał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.