Liga brazylijska - 33. kolejka Serie A: Gremio - Flamengo Río de Janeiro 0-1 (0-1)

17 listopada na Arena do Grêmio w Porto Alegre odbyło się starcie 33. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Gremio i Flamengo Río de Janeiro. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Flamengo Río de Janeiro 1-0. Na stadionie zasiadło 28 541 widzów.

33. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-17 20:00 | Stadion: Arena do Grêmio | Widzów: 28541 | Arbiter: Raphael Claus
Gremio Porto Alegre
Flamengo Río de Janeiro
0
1
Gabriel Barbosa 37'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 meczów drużyna Gremio wygrała 19 razy i zanotowała 16 porażek oraz 11 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Robert Piris z drużyny gości. Była to 30. minuta pojedynku.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Gabriel Barbosa dla zespołu Flamengo Río de Janeiro. Bramka padła w tej samej minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 22 strzelone gole.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Flamengo Río de Janeiro.

Trener Gremio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Pepê, a murawę opuścił Diego Tardelli. W 55. minucie za Lucasa Silvę wszedł Éverton Ribeiro.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Flamengo Río de Janeiro: Rodineiemu w 65. i Gabrielowi Barbosie w 74. minucie. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 66. minucie, w zespole Flamengo Río de Janeiro za Diego wszedł Vinicius Costa, a w drużynie Gremio Michel zmienił André. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał Gabriel Barbosa, tym samym drużyna gości musiała znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

W 77. minucie Léo Moura został zmieniony przez Felipe Vizeu, co miało wzmocnić zespół Gremio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thulera na Rodriga Caia. W 79. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Alissonowi z Gremio. W drugiej połowie nie padły bramki.

Luiz Rhodolfo Dini Gaioto
77′ Leonardo da Silva Moura
Renê Rodrigues Martins
Pedro Tonon Geromel
Matheus Soares Thuler85′
79′ Alisson Euler de Freitas Castro
Reinier Jesus Carvalho
66′ Michel Ferreira dos Santos
Giorgian De Arrascaeta
Maicon Thiago Pereira de Souza
Ribas da Cunha Diego66′
46′ Diego Tardelli Martins
Vinicius de Souza Costa66′
46′ Eduardo Gabriel Aquino Cossa
Hugo Moura Arruda da Silva
77′ Felipe dos Reis Pereira Vizeu do Carmo
João Pedro Vilardi Pinto
Aldemir dos Santos Ferreira
Orlando Enrique Berrío Meléndez
66′ André Felipe Ribeiro de Souza
Lincoln Corrêa dos Santos

Przewaga drużyny Gremio w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Gremio pokazał jedną żółtą.