Liga brazylijska - 33. kolejka Serie A: Fortaleza EC - CS Alagoano 3-0 (1-0)

17 listopada na Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo odbył się mecz 33. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fortaleza i Alagoano. Starcie zakończyło się zwycięstwem Fortaleza 3-0. Na stadionie zasiadło 34 231 widzów.

33. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-17 23:00 | Stadion: Estádio Governador Plácido Aderaldo Castelo | Widzów: 34231 | Arbiter: Anderson Daronco
Paulão 54'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Alagoano wygrała aż trzy razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna Fortaleza próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po pół godzinie gry kartką został ukarany Warley, piłkarz Alagoano.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fortaleza w 34. minucie spotkania, gdy Juninho strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fortaleza.

Kibice Alagoano nie mogli już doczekać się wprowadzenia Brunona Alvesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Warley.

Drużyna Alagoano ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 49. minucie wynik na 2-0 podwyższył Tinga. Przy zdobyciu bramki pomagał Wellington Paulista.

Prawie natychmiast Paulão wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fortaleza, strzelając kolejnego gola w 54. minucie spotkania. Asystę zaliczył Juninho.

W 64. minucie André Luis został zmieniony przez Kiezę. Po chwili trener Fortaleza postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Matheus Alessandro, a murawę opuścił Wellington Paulista. W 77. minucie Euller został zmieniony przez Jeana Clebera, a za Apodiego wszedł na boisko Rafinha, co miało wzmocnić zespół Alagoano. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Felipe na Derleya.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

João Carlos Heidemann
 49′ Guilherme de Jesus da Silva
Carlos Andrade Souza
 54′ Paulo Marcos de Jesus Ribeiro
Luciano Castan da Silva
77′ Luis Antonio Ferreira Rodrigues
Alan Henrique Costa
Carlos Emiliano Pereira
Warley Leandro da Silva31′ 46′
Juan Sebastián Quintero Fletcher
Celsonil Santos de Macedo Júnior
 34′ Paulo Roberto Valoura Junior
Luiz Diallisson de Souza Alves89′
73′ Wellington Pereira Nascimento
Elosman Euller Silva Cavalcanti77′
64′ André Luis da Costa Alfredo
Alisson Pelegrini Safira
77′ Wanderley Sousa de Jesus

Mariano Vásquez

73′ Matheus Alessandro dos Santos Pereira

64′ Welker Marçal de Almeida

Felipe Augusto Rodrigues Pires

Jedenastka Fortaleza była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Fortaleza żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.