Liga brazylijska - 33. kolejka Serie A: Fluminense - Atlético Mineiro 1-1 (1-0)

16 listopada na Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) w Rio de Janeiro odbyło się spotkanie 33. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Fluminense i Atlético Mineiro. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 24 405 widzów.

33. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-16 23:00 | Stadion: Estadio Jornalista Mário Filho (Maracanã) | Widzów: 24405 | Arbiter: Leandro Pedro Vuaden
Fluminense Rio de Janeiro
CA Mineiro Belo Horizonte
1
1
Patric 16' (samob.)
F. Di Santo 89'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 meczów drużyna Atlético Mineiro wygrała 14 razy i zanotowała 11 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 16. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Atlético Mineiro Patric.

Na murawie, jak to często zdarzało się Fluminense w tym sezonie, pojawił się Igor Julião, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 25. minucie Orinha. W 29. minucie kartką został ukarany Réver, piłkarz Atlético Mineiro. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Fluminense.

W 49. minucie sędzia pokazał kartkę Marcosowi Felipemu z drużyny gospodarzy. W 61. minucie Bruninho zastąpił Juana Cazaresa.

Trener Atlético Mineiro postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił obrońcę Patrica i na pole gry wprowadził napastnika Geuvânio. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Między 69. a 70. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 76. minucie Jair został zmieniony przez Viníciusa Goesa, co miało wzmocnić zespół Atlético Mineiro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yonego Gonzáleza na Wellingtona Nema oraz Gansę na Dodiego.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 74 ataki oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W samej końcówce starcia wynik ustalił Franco Di Santo. Sytuację bramkową stworzył Marquinhos.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

González Copete
49′ Marcos Felipe de Freitas Monteiro
Cleiton Schwengber
25′ Edilson Borba de Aquino
Réver Humberto Alves de Araujo29′
Gilberto
Patric Cabral Lalau 16′ (samob.) 68′
Marcílio Florêncio Mota Filho
Igor Rabello da Costa70′
70′ Rodrigo Júnior Paula Silva
Fábio Santos Romeu
79′ Paulo Henrique Chagas de Lima
Franco Matías Di Santo  89′
77′ Yony Alexander González Copete
Luan Madson Gedeão de Paiva
Agenor Detofol
Wilson Rodrigues de Moura Júnior
Luccas Claro dos Santos
Leandro Bagy Victor
25′ Igor de Carvalho Julião
Leonardo Fabiano da Silva e Silva
Anderson Luis de Carvalho
Lucas Camilo Hernández Perdomo
Milhomen Gusmao Guilherme
Iago Justen Maidana Martins
79′ Douglas Moreira Fagundes
Juan Ramón Cazares Sevillano61′
Airton Ribeiro
Vinícius Goes Barbosa de Souza76′
77′ . Wellington Nem