Liga brazylijska - 33. kolejka Serie A: CR Vasco da Gama - Goiás EC 1-1 (1-0)

18 listopada na Estádio Club de Regatas Vasco da Gama w Rio de Janeiro odbyło się starcie 33. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Vasco da Gama i Goias EC. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 18 620 widzów.

33. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-18 23:30 | Stadion: Estádio Club de Regatas Vasco da Gama | Widzów: 18620 | Arbiter: Paulo Roberto Alves Júnior
CR Vasco da Gama
Goiás EC
1
1
F. Guarin 35'
O. Henríquez 90' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 meczów zespół Vasco da Gama wygrał 12 razy i zanotował osiem porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Léo Senę z Goias EC, a w 18. minucie Danila Barcelosa z drużyny przeciwnej.

W 26. minucie w jedenastce Goias EC doszło do zmiany. Alan Ruschel wszedł za Jeffersona.

Tymczasem zawodnicy Vasco da Gama nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Freddy Guarin.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vasco da Gama.

Drugą połowę jedenastka Vasco da Gama rozpoczęła w zmienionym składzie, za Danila Barcelosa wszedł Alexandre Melo. W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Alanowi Ruschlowi, piłkarzowi gości.

W 67. minucie za Marcosa Júniora wszedł Ribamar. W 73. minucie w zespole Vasco da Gama doszło do zmiany. Bruno Gomes wszedł za Raúla Cáceresa. Na kwadrans przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Raul z drużyny gospodarzy.

Trener Goias EC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kaia Nunesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Léo Sena. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Goias EC doszło do zmiany. Vinicius wszedł za Yaga.

W siódmej minucie doliczonego czasu starcia do własnej bramki trafił zawodnik Vasco da Gama Oswaldo Henríquez. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Tadeu Antonio Ferreira
18′ 46′ Danilo Carvalho Barcelos
Fábio Pizarro Sanches
73′ Raúl Alejandro Cáceres Bogado
Rafael Vaz dos Santos
90′ (samob.) Oswaldo José Henríquez Bocanegra
Jefferson Junio Antônio da Silva26′
Ricardo Queiroz de Alencastro Graça
Yago da Silva Rocha90′
67′ Marcos Antônio Candido Ferreira Júnior
Leonardo de Souza Sena5′ 81′
Richard Cândido Coelho
Gilberto dos Santos Souza Júnior
 35′ Freddy Guarin
Thalles Gabriel Morais dos Reis
76′ Raul Lo Gonçalves
Geovane Batista de Faria
46′ Alexandre Melo Ribeiro da Silva
Breno Washington Rodrigues da Silva
73′ Bruno Gomes da Silva Clevelário
Vinicius Lopes da Silva90′
67′ Lucas Ribamar Lopes dos Santos Bibiano

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.