Liga brazylijska - 33. kolejka Serie A: Chapecoense AF - Ceará SC 1-0 (0-0)

17 listopada na Arena Condá w Chapecó odbył się pojedynek 33. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Chapecoense i Ceary S.C. Starcie zakończyło się zwycięstwem Chapecoense 1-0. Spotkanie obejrzało 3 431 widzów.

33. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-17 22:00 | Stadion: Arena Condá | Widzów: 3431 | Arbiter: Rodolpho Toski Marques
Chapecoense AF
Ceará SC
1
0
Everaldo 82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Ceary S.C. wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Brunonowi Pachecowi z zespołu gospodarzy. Była to 14. minuta meczu.

W 24. minucie Renato został zmieniony przez Eduarda. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie Luiz Otávio został zmieniony przez Eduarda Brocka, co miało wzmocnić jedenastkę Ceary S.C.. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Camila na Gustava Campanhara. Niedługo później trener Ceary S.C. postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Thiaga Galharda. Na boisko wszedł Lima, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Eduardowi Brockowi z Ceary S.C.. Trener Chapecoense postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Viníciusa i na pole gry wprowadził napastnika Arthura Gomesa, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 79. minucie w jedenastce Ceary S.C. doszło do zmiany. Felippe Cardoso wszedł za Chica.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Everaldo dla drużyny Chapecoense. Bramka padła w tej samej minucie. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Bruno Pacheco.

W doliczonej drugiej minucie starcia sędzia ukarał kartką Amarala, piłkarza Chapecoense.

Luiz Otávio Anacleto Leandro51′
24′ José Renato da Silva Junior
Samuel Xavier Brito
14′ Bruno de Jesus Pacheco
João Lucas Cardoso
Douglas Silva Bacelar
Tiago dos Santos Alves
58′ Fernando Camilo Farias
Felipe de Oliveira Silva
90′ William José de Souza
Ricardo Dias Acosta
72′ Vinícius Farias Locatelli
Thiago Galhardo do Nascimento Rocha65′
Márcio Rodrigues Araújo
Fábio Gonçalves
Henrique Almeida Caixeta Nascentes
Bergson Gustavo Silveira da Silva
 82′ Everaldo Stum
Cristovam Roberto Ribeiro Da Silva
24′ Carlos Eduardo Santos Oliveira
Eduardo Schroeder Brock51′ 70′
58′ Gustavo Campanharo
Mateus Gonçalves Martins
72′ Arthur Gomes Lourenço
Willian Popp
Regis Tosatti Giacomin

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Ceary S.C. przyznał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.