Liga brazylijska - 32. kolejka Serie A: Porto Alegre - Fluminense 2-1 (2-0)

W starciu 32. kolejki brazylijskiej Serie A, które rozegrane zostało 10 listopada, drużyna Porto Alegre wygrała z Fluminense 2-1 (2-0). Mecz na Estádio José Pinheiro Borda obejrzało 11 781 widzów.

32. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-10 20:00 | Stadion: Estádio José Pinheiro Borda | Widzów: 11781 | Arbiter: Rodolpho Toski Marques
Internacional Porto Alegre
Fluminense Rio de Janeiro
2
1
William Pottker 35',39'
Wellington Nem 72'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 39 pojedynków zespół Fluminense wygrał 14 razy i zanotował 13 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół Porto Alegre w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył William Pottker.

W 39. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył William Pottker z Porto Alegre. Przy zdobyciu bramki asystował Víctor Cuesta.

W 61. minucie kartkę obejrzał Heitor z Porto Alegre. W 66. minucie za Nenê'a wszedł Wellington Nem.

W tej samej minucie trener Fluminense postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Lucão, a murawę opuścił Yuri. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Williamowi Pottkerowi, piłkarzowi Porto Alegre. W 69. minucie w jedenastce Porto Alegre doszło do zmiany. Nicolás López wszedł za Williama Pottkera.

Trzeba było trochę poczekać, aby Wellington Nem wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fluminense, strzelając gola w 72. minucie pojedynku. Na kwadrans przed zakończeniem starcia arbiter przyznał kartkę Gilbertowi z drużyny gości.

W tej samej minucie w zespole Fluminense doszło do zmiany. Guilherme wszedł za Marcosa Paula. A kibice Porto Alegre nie mogli już doczekać się wprowadzenia Guilherme Paredego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Andrés D'Alessandro. W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gansę z Fluminense, a w 89. minucie José Guerrera z drużyny przeciwnej.

W doliczonej czwartej minucie spotkania w jedenastce Porto Alegre doszło do zmiany. Rafael Sóbis wszedł za José Guerrera. Drużynie Fluminense zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Porto Alegre.

Caio Henrique Oliveira Silva
61′ Heitor Rodrigues da Fonseca
Rodrigo Júnior Paula Silva
Edenílson Andrade dos Santos
Anderson Luis de Carvalho66′
Patrick Bezerra do Nascimento
Yuri Oliveira Lima66′
80′ Andrés Nicolás D'Alessandro
Allan Rodrigues de Souza
Rodrigo Oliveira Lindoso
Daniel Sampaio Simões
89′ 90′ José Paolo Guerrero Gonzáles
Marcos Paulo Costa do Nascimento76′
 35′, 39′ 67′ 69′ William de Oliveira Pottker
Airton Ribeiro
69′ Nicolás Federico López Alonso
. Wellington Nem66′  72′
Neilton Meira Mestzk
Francisco Evanilson de Lima Barbosa
80′ Guilherme Parede Pinheiro
Pablo Dyego
90′ Rafael Augusto Sóbis do Nascimento
Lucas Vinicius Gonçalves da Silva66′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.