Liga brazylijska - 32. kolejka Serie A: Palmeiras - Corinthians 1-1 (0-0)

9 listopada na Estádio Municipal Paulo Machado de Carvalho w São Paulo odbył się mecz 32. kolejki brazylijskiej Serie A pomiędzy drużynami Palmeiras i Corinthians. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 36 290 widzów.

32. kolejka Brazylia - Serie A
2019-11-09 23:00 | Stadion: Estádio Municipal Paulo Machado de Carvalho | Widzów: 36290 | Arbiter: Vinicius Gonçalves Dias Araujo
Palmeiras Sao Paulo
Corinthians Sao Paulo
1
1
Bruno Henrique 90'
Míchel 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 57 pojedynków jedenastka Corinthians wygrała 24 razy i zanotowała 21 porażek oraz 12 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie za Pedrinha wszedł Mateus Vital. Trener Corinthians wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Claysona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Janderson. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Marcosowi Rosze, zawodnikowi Palmeiras. W tej samej minucie trener Palmeiras postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Willian, a murawę opuścił Zé Rafael. W 71. minucie w jedenastce Palmeiras doszło do zmiany. Miguel Borja wszedł za Deyversona.

Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał kartkę Gabrielowi z zespołu Corinthians. W 77. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka Palmeiras. W 80. minucie Ramiro został zmieniony przez Silvę Vagner, co miało wzmocnić drużynę Corinthians. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gustava Scarpę na Carlosa Eduarda.

W 81. minucie kartkę dostał Thiago Santos, piłkarz Palmeiras.

Pod koniec drugiej połowy zawodnicy Corinthians nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Míchel.

Jedenastka Palmeiras nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. Dwie minuty później wynik ustalił Bruno Henrique. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Míchel Macedo Rocha Machado  90′
66′ Marcos Luis Rocha Aquino
Manoel Messias Silva Carvalho
 90′ Bruno Henrique Corsini
Ocimar de Almeida Júnior
81′ Thiago dos Santos
Pedro Victor Delmino da Silva58′
77′ (k.) 84′ Gustavo Henrique Furtado Scarpa
Gabriel Girotto Franco77′
66′ José Rafael Vivian
Ramiro Moschen Benetti80′
71′ Brum Deyverson
Regis Augusto Salmazzo
71′ Miguel Ángel Borja Hernández
Júnior Nazareno Sornoza Moreira
Jose Henrique da Silva Dourado
Gustavo Henrique da Silva Sousa
84′ Carlos Eduardo Ferreira de Souza
Clayson Henrique da Silva Vieira58′
66′ Willian Gomes de Siqueira
Silva De Souza Vagner Love80′

Przewaga drużyny Palmeiras w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy Palmeiras obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.